BIJLAGEN Gedurende vijf jaren was zij actief in het na- en bijscholingsprogramma voor archivarissen, Kennis NaBij. Samen met Peter Horsman nam zij, vanaf 2000, deel aan het onderzoekproject InterPARES (1), in de Appraisal Task Force. Aan de Universiteit van Amsterdam doceert zij zowel in de bachelor Documentaire Informatiewetenschap als in de (duale) master Archiefwetenschap. Vóór haar opleiding aan de Rijksarchiefschool, 1993-1994, was zij als onderzoekmedewerker op het terrein van de geschiedenis van onderwijs en opvoeding verbonden aan de Universiteit van Nijmegen, Leiden en Rotterdam. Tot haar aanstelling aan de Archiefschool werkte zij enige tijd als onderzoeker bij het ministerie van OCW (project PIVOT) en bij de Gemeente Tilburg. Aan het Archievenblad werkte zij mee vanaf eind 1996 tot najaar 2001, eerst als redacteur en later als hoofdredacteur. Dr. A.C.M. (Ton) Kappelhof is oud-archivaris en onderzoeker aan het Instituut voor Nederlandse Geschiedenis in Den Haag. Hij houdt zich bezig met de geschiedenis van de sociale zekerheid in Nederland tussen 1890 en 1968 en met het uitbrengen van adviezen over archivistische kwesties. Paul M.M. Klep (1948) studeerde in Nijmegen, Wageningen en Leuven. Sedert 1980 is hij hoogleraar economische en sociale geschiedenis in Nijmegen. Hij was lid van de Raad voor het Cultuurbeheer (Rijkscommissie voor de Archieven), later van de Commissie Archiefbeleid van de Raad van Cultuur, 1990-98, en lid van Commissie III van de Rijkscommissie voor de Archieven, 1993-96. Publiceerde over archivistische problemen: onder meer 'About ethics of appraisal of archival records', Janus (1992,2), p. 61-71; Archieven bewaren: cultureel investeren in de toekomst (Nijmegen 1992); 'Selectie en vernietiging van archiefmateriaal. Waar blijft het standpunt van de historici en van het Nederlands Historisch Genootschap', BMGN 108,1 (1993), p. 190-197; Steekproeven uit massale archiefbestanden ter wille van het historisch belang (red. P. M.M. Klep) (Den Haag 1997). Carolien Schönfeld werkt sinds 1999 op Gemeentearchief Amsterdam (GAA). Zij is sociologe en EDP-auditor (met als specialisatie: informatiebeveiliging) en raakte vanuit die laatste hoedanigheid geïnteresseerd in en betrokken bij de problematiek van de digitale duurzaamheid. Voorgaande werkkringen waren onder meer PricewaterhouseCoopers (PwC), de accountants dienst van de gemeente Amsterdam en het Ministerie van VROM. Schönfeld doorliep haar studie sociologie aan de Universiteit van Amsterdam, en de studie voor EDP-auditor aan de Vrije Universiteit. Zij is lid van de commissie archieven van de Raad voor Cultuur, van de redactieraad van www.digidiva.nl en liep de vorige termijn mee als lid van de Committee on Electronic Records van de International Council on Archives (ICA). E.A.T.M. (Noor) Schreuder is sinds 1989 in verschillende functies werkzaam bij het Nationaal Archief. Tegenwoordig werkt zij aan de selectie van archieven. Zij bereidt selectie lijsten voor, voert driehoeksoverleg en adviseert ministeries en andere overheidsinstellingen over het beheer en selectie van archieven. Drs. Hans Waalwijk is sinds 2001 docent en onderzoeker bij de Archiefschool. Hij houdt zich met name bezig met archiefrechtelijke aspecten van het archiefbeheer in het algemeen en archiefbeleid, waardering en selectie in het bijzonder. Voor 2001 was hij als archivaris werk zaam bij De Nederlandsche Bank NV (1985). Is lid van de redactie van www.digidiva.nl en 'archiefregelingen' van VNG-uitgeverij; bestuurslid van de Stichting Archiefpublicaties (S@P) en lid van de Raad van Advies 'model DSP' van de VNG. Studeerde geschiedenis aan de (Rijks)Universiteit Utrecht (1991) en archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam (2000, over openbaarheid en geheimhouding bij drie centrale banken). 240

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2004 | | pagina 122