Over de auteurs Luciana Duranti is Chair van en hoogleraar in het Master of Archival Studies Program (MAS) van de School of Library, Archival and Information Studies van de Universiteit van British Columbia in Canada, waar ze sinds 1987 les geeft en de functie bekleedt van Associate Dean Research for the Faculty of Arts. Ze is voorzitter geweest van de Society of American Archivists en is nationaal en inter nationaal actief in verscheidene andere archivarissenverenigingen; ze verzorgt regelmatig lezingen en workshops in verscheidene landen en publiceert veel over archief geschiedenis, archief theorie en diplomatiek. Duranti's onderzoek is vooral gericht op het testen van de bruikbaarheid van traditionele concepten, principes en methoden voor het duurzaam beheren van digitaal archief. Boven dien richt het zich op het vinden van oplossingen voor problemen op het gebied van digitaal archief die niet specifiek zijn voor een bepaalde sociaal-culturele en juridische context, maar universeel kunnen worden toegepast. Momenteel is ze Project-Directeur van InterPARES. Prof Dr L. (Lex) Heerma van Voss is senior onderzoeker bij het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis en bijzonder hoogleraar sociaal-economische geschiedenis vanaf 1870 aan de faculteit Sociale Wetenschappen van de Universiteit Utrecht. Drs J. (Hans) Hofman is sinds 2000 senior-adviseur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, Directie Informatiebeleid Openbare Sector (DIOS), afdeling Infrastructuur en Continuïteit, en vooral actief op het terrein van digitale duurzaamheid. Hij is lid van diverse internationale onder zoeksprojecten en commissies, waaronder het Committee on electronic and other current records van de International Council on Archives en het InterPARES-proj ect. P.J. (Peter) Horsman MSc is als docent-projectleider verbonden aan de Archiefschool, waar hij vooral verantwoordelijk is voor het onderzoekspro gramma. Publiceert veelvuldig in diverse binnen- en buitenlandse tijdschriften over aspecten van de moderne archivistiek. C. (Chris) Hurley is Chief Archivist van de staat Victoria (Australië), ver bonden aan Monash University en werkzaam binnen de Records Continuum Research Group. 268 Prof Dr F.C.J. (Eric) Ketelaar is hoogleraar in de archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. In 2000-2001 was hij The Netherlands visiting professor te Ann Arbor aan de University of Michigan (School of Information). Van 1989-1997 was hij algemeen rijksarchivaris. Drs I. (Ingmar) Koch is sinds oktober 1999 als consultant werkzaam bij Van Bilsen Consultancy. Hij houdt zich hier vooral bezig met archiefselectie en digitalisering bij diverse organisaties. In september 2001 rondde hij de studie archiefwetenschap aan de UvA af met een scriptie over de toepassing van de PIVOT-theorieën in de dynamische archieffase. In 1997 voltooide hij de studie Nederlandse taal- en letterkunde aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Dr R (Rudi) C.J. van Maanen is adjunct-gemeentearchivaris en hoofd van de afdeling Gemeentearchief van de sector Archief en Informatie van de gemeente Leiden. Van 1985-1996 was hij docent archivistiek aan de Rijksarchiefschool. Hij is secretaris van de Commissie Nederlandse Archiefterminologie. Drs T.H.P.M. (Theo) Thomassen is als docent-projectleider verbonden aan de Archiefschool, waarvan hij in 1989-1997 directeur was. Daarnaast is hij lid van de Committee on Professional Training van de International Council on Archives (ICA/CPT). Dr J. (Jo) Tollebeek is hoogleraar cultuurgeschiedenis aan de Katholieke Universiteit Leuven, daarvoor verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen. DrJ.P. (Hans) de Valk is sinds 1976 werkzaam bij het Instituut voor Neder landse Geschiedenis in Den Haag, op dit moment als senior-onderzoeker en coördinator van de sectie 1813-heden. Met zijn collega dr. A.C.M. Kappelhof zette hij in 2000 een onderzoeksproject op, dat moet leiden tot de publicatie van een archief- en onderzoeksgids voor het terrein van de sociale zekerheid, 1901-1967. 269 BIJLAGE OVER DE AUTEURS

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2001 | | pagina 136