De context van archief, de omgeving waarin archief wordt gepro duceerd, vormt vanouds met het archief zelfhef object van de archief wetenschap. Archiefstukken staan niet op zichzelf: het zijn stukken die zijn ontvangen of opgemaakt uit hoofde van de activiteiten of vervulling van de taken van de archiefvormer. De activiteiten en taken van de archiefvormer genereren de stukken, geven hen betekenis, bepalen hun vorm en structuur en vormen hun interpretatiekader. Deze klassieke noties krijgen de laatste decennia, onder invloed van de massaselectie, de digitalisering en de hogere eisen die een breder publiek aan de toe gankelijkheid van archieven stelt, een nieuwe invulling zowel in theore tische concepten als in de onderzoeksmethoden en praktische applicaties. Van deze recente ontwikkelingen geeft dit jaarboek een representatief beeld. De Stichting Archiefpublicaties -een initiatief van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland- wil met de serie jaarboeken een archiefwetenschappelijk forum bieden voor theoretici en practici, onder wie zeker ook studenten van de archiefopleidingen aan de Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam. Deze bundel is niet alleen van belang voor archivarissen en andere informatiespecialisten, maar voor alle gebruikers van informatie die in de vernieuwende contextuele benadering nieuwe kaders voor de toegan kelijkheid en interpretatie van informatie zullen vinden. ISBN 90-71251-17-9 Jaarboek 2000, Stichting Archiefpublicaties

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2000 | | pagina 140