Inhoud Archiefwetenschap De kwaliteit van het archief en het archiefbeheer De professie Bijlage Woord vooraf 6 HOOFDSTUK 1 Inleiding 9 Theo Thomassen Een korte introductie in de archivistiek 11 Eric Ketelaar The difference best postponed? Cultures and comparative archival science 21 Terry Cook What is past is prologue: a history of archival ideas since 1898, and the future paradigm shift 29 Theo Thomassen Paradigmatische veranderingen in de archiefwetenschap 69 HOOFDSTUK 2 Inleiding 81 Peter Horsman Archiefsystemen en kwaliteit 85 Geert-Jan van Bussel, Vergeten voorwaarden. De rol van het records management Ferdinand Ector, Gert van der Pijl, in het verbeteren van de performance van een organisatie 107 Piet Ribbers Hans Hofman Het intellectueel beheer van archiefbescheiden in het digitale tijdperk 121 Adrian Cunningham Dynamic descriptions: Australian strategies for the intellectual control of records and recordkeeping systems 133 HOOFDSTUK Inleiding 145 Jan van den Broek From Brussels to Beijing 151 Theo Thomassen Archivarissen en records managers: zelfde professie, verschillende verantwoordelijkheden 185 Sue McKemmish Yesterday, today and tomorrow: a continuum of responsibility 195 Hans Hofman De digitale archivaris: een nieuwe wereld. De invloed van informatietechnologie op het archiefvak 211 Beroepscode voor archivarissen 225 Peter Horsman Engelstalige archieftermen in het Nederlands verklaard 231 Over de auteurs 243

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 1999 | | pagina 4