Inhoud Staten-Generaal en Europese Unie Verbrand, bewaard, maar hoe nu verder? Archiefcollectie Nederland: wie doet wat? Van het voormalig staatsbedrijf de Nederlandse Spoorwegen is ruim 1600 meter archief materiaal bij Het Utrechts Archief ondergebracht. Na privatisering lijkt er binnen de NS weinig bewustzijn over verantwoord archiefbeheer. Kennelijk is het private materiaal minder belangrijk geworden, sinds de overheid er afstand van heeft gedaan. 'Het is een prachtplek om te werken.' In gesprek met Jan Bos 39 Agenda Op 25 juni 2015 vond in de Rooksalon van de Tweede Kamer het symposium 'De Staten-Generaal op papier en in de praktijk, 1576-2015' plaats. Bij die gelegenheid werd ook het boek Instrumenten van de macht. De archieven van de Staten-Generaal 1576-1796 gepresenteerd, de handels editie van het proefschrift van prof. dr. Theo Thomassen. Theo Thomassen I tïrliJStl Het notarieel archief van het Stadsarchief Amsterdam heeft deels te lijden onder brandschade. Dat brengt risico's voor zowel bewaring als digitalisering met zich mee. Femke Dijkhuis onderzocht de gevaren én mogelijke oplossingen. Femke Roosje Keijser l Hij werd geboren in Zuid Holland maar is eigenlijk een echte Drent. Zijn ouders kwamen uit Drenthe en zelf woont hij er al decennia met veel plezier. Bij het Drents Archief biedt Jan Bos dagelijks archivistische uitdagingen het hoofd. Een portret. Fransien Smeets I 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 Staten-Generaal en Europese Unie, Theo Thomassen 19 Verbrand, bewaard, maar hoe nu verder?, Femke Dijkhuis 26 'Waakzaam en dienstbaar voor de hele archiefsector, dat is wat het Nationaal Archief wil zijn', Archief 2020 28 Archieven beter begrijpen. Het I-CHORA 7 congres, Nico Vriend 30 Over het belang van historisch onderzoek in de samenleving. In gesprek met Auke van der Woud, Cees Tromp 32 Archiefcollectie Nederland: wie doet wat?, Roosje Keijser 34 Column 36 Uitgelezen 40 Burgerlijke Stand: 'Het is een prachtplek om te werken.' In gesprek met Jan Bos, Fransien Smeets nummer 8 201 5 3

Archievenblad | 2015 | | pagina 3