Burgerlijke Stand Marion Claessens plaatsen. In Brussel kom ik bijvoorbeeld geregeld voor onderzoek. Het is altijd leuk om eens te kijken hoe een studiezaal elders functioneert, dus als het enigszins kan loop ik op vakantie bij een archiefdienst binnen. Enkele weken geleden heb ik nog een kijkje kunnen nemen in de Library of Congress in Washington. Ook ben ik een keer in het archief van Siena beland, waar een kleine tentoonstelling was ingericht met de covers van stadsrekeningen uit de middeleeuwen. Om bij de tentoonstelling te komen moesten we eerst door het depot lopen, waar de ramen wagenwijd open stonden!' Na al die natuur bezoek ik meestal ook nog een stad. Ik vind het heerlijk om na een trektocht nog een paar dagen door musea en langs mooie huizen te lopen en lekker een terrasje te pikken. Ik kan erg slecht tegen hitte, dus we gaan meestal naar landen met een gematigd klimaat: Scandinavië, Schotland, Ierland, Patagonië, Nieuw-Zeeland. Mijn man is coauteur van een handleiding voor onderzoeksjourna listen die is uitgegeven door Unesco. Deze handleiding wordt in steeds meer landen vertaald en op de meeste vertalingen volgt een uitnodiging om hierover een keer les te geven. Hierdoor kunnen we een andere hobby, reizen, veelvuldig beoefenen. Inmiddels worden veel reisdoelen bepaald door de landen waar hij wordt uitgenodigd. We zijn inmiddels in uiteenlopende plaatsen als Skopje, Kiev, Toronto en Johannesburg geweest. Trektochten zijn hierbij meestal lastiger, dus daar komen we dan wat minder aan toe.' 'Voor ons magazine heb ik een aantal artikelen geschreven over uiteenlopende onderwerpen: winkelen in de Gouden Eeuw, sporen van de slavernij in Delft, ambachtskinderen van de Kamer van Charitate (de Delftse voorloper van de Sociale Dienst), aardwasserijen en inundaties rond Delft tijdens de Opstand. Het is erg leuk om je enkele dagen te kunnen verdiepen in een specifiek onderwerp, maar het kost helaas veel tijd. Door de aanstaande verhuizing van Archief Delft kom ik daar momenteel niet aan toe. Er zijn echter geregeld studenten die stage lopen bij Archief Delft en over hun studieonderwerp een artikel publiceren in Delf.' Naam: Geboren: 23 november 1963 Geboorteplaats: Nijmegen Burgerlijke staat: Boven: op de Tempelberg. Rechts: in Schotland (foto's privécollectie). waar veel van de geschie denis buiten Europa en van vrouwengeschiedenis wist, maar vrijwel niets van de geschiedenis van Nederland, laat staan van Holland. Om dit gemis op te vullen ben ik geschiedenis gaan studeren aan de Universiteit van Leiden. Daar studeerde ik af op een onderwerp waarnaar ik nu nog steeds vervolg onderzoek doe en waarop ik ooit hoop te promoveren dan wel een boek over wil publiceren: de ambachts heerlijkheden rond Delft, met name de eigendoms verhoudingen van grond. Veel materiaal is te vinden in Delft uiteraard, maar ook bij archiefdiensten in andere Opleiding: Lerarenopleiding geschiedenis en godsdienstwetenschappen, Hogeschool Holland te Amsterdam (1984-1990), Archiefschool (1990-1991), Vaderlandse geschiedenis, Universiteit Leiden (1996-1999) Werk: hoofd archieven, Archief Delft hoofd arc Hobby's: lezen, wandelen, natuur, reizen Aan het werk op de studiezaal. De installatie op de achtergrond meet de ozonwaarden (foto Archief Delft). muziek en ik ben niet erg eenkennig. Klassiek, rock of jazz: ik hoor het allemaal graag. De Doelen liggen maar een uurtje treinen vanaf Utrecht, dus daar ga ik enkele keren per jaar heen voor een concert. In Londen heb ik al enkele keren de Proms meegemaakt, een geweldige ervaring. Daarnaast wandel ik graag, samen met mijn man maken we in het weekend meestal wel een dagtocht ergens. Op vakantie proberen we altijd meerdaagse trektochten te maken. Bij voorkeur in nationale parken, want we kijken alle twee graag naar vogels, planten en dieren. In mijn jeugd zat ik bij de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, dus ik weet er redelijk wat van. Bezoekje in die vakanties - als kleine beroepsdeformatie - ook nog archieven? 'Na mijn eerste studie aan de Lerarenopleiding kwam ik vrij snel te werken bij Archief Delft. Daar kwam ik erachter dat ik welis- Overdracht van de inventaris van Openbare Werken (foto Archief Delft). Samen met andere instellingen verzorgt Archief Delft een prachtig cultuurhistorisch magazine: 'Delf'. In hoeverre ben je daarbij betrokken? 48 2015 nummer 7

Archievenblad | 2015 | | pagina 48