'Na het lezen van de eerste paar mappen was ik verkocht' In gesprek met Marion Claessens Ze houdt van boeken, bossen en oude bronnen. Ooit wil ze promoveren op de ambachts heerlijkheden rond Delft, maar eerst wacht een schone taak: het verhuizen van Archief Delft. Als hoofd archieven wacht Marion Claessens een mooie archivistische uitdaging. 'Mijn ouders kwamen uit een dorp in de omgeving van Venray in Noord-Limburg. Nadat mijn vader zich had omgeschoold tot wiskundeleraar, kreeg hij een baan in Venray. Daardoor verhuisden wij terug naar hun geboortestreek. Vooral voor mijn moeder was dit erg prettig: met zo'n groot gezin kon ze af en toe een logeeradres voor de kinderen wel waarderen. Zij en mijn Fransien Smeets Burgerlijke Stand Marion Claessens (foto privéarc Waar ben je geboren? 'Ik ben geboren in Nijmegen als vierde kind in een gezin met zes kinderen. Mijn vader begon zijn carrière bij het spoor en heeft op verschillende plaatsen in Nederland gewoond, waardoor al mijn broers en zussen geboren werden in Utrecht of Nijmegen.' vader kwamen beiden uit een gezin van acht, dus er waren genoeg tantes beschikbaar voor een logeerpartij.' Vertel eens over je jeugd. Hoe was je als kind? 'Mijn jeugd heb ik, in mijn herinnering en die van mijn broers en zussen, vooral lezend doorgebracht. Lezend in een boek van de schoolbibliotheek ben ik zelfs een keer tegen een lantaarnpaal gelopen, tot groot vermaak van mijn zus die naast mij liep...' Waar ben je opgegroeid? Peettante houdt Marion ten doop (foto privécollectie). Favoriete bezigheid: lezen (foto privécollectie). Ravotten tijdens de vakantie (foto privécollectie). 46 2015 nummer 7

Archievenblad | 2015 | | pagina 46