Agenda Mondriaan Fonds zoekt nieuwe adviseurs beeldende kunst en erfgoed RlSm mondriaan fonds Reageren t/m 18 september Zie voor meer informatie mondriaanfonds.nl In het kader van het publiceren van (open) data hebben veel overheidspartijen vragen over privacybescherming. Het Centraal Bureau voor de Statistiek organiseert daarom een cursusmiddag rond statistische beveiliging. In deze cursus staan de volgende vragen centraal: Wat zijn de gevaren voor de privacy bij het publiceren van databestanden? Wat kun je doen om ervoor te zorgen dat er geen An exciting lineup, spanning talks on the latest research and theory in heritage, to a rich array of panels, tutorials, workshops, as well as corporate demos and a cutting-edge exhibition. This unique International Congress covers heritage in all its forms, with talks grouped in 5 thematic Tracks: Digitization and Acquisition; Computer Graphics and Interaction; Analysis and Interpretation; Theory, Methodologies, Preservation and Standards; Digital Heritage Projects and Applications. Managementconferentie 2015 In deze tweede managementconferentie 'Positie in perspectief. Scenario's voor archieven' wordt de aandacht gericht op de veranderende omgeving van de Studiemiddag 'Archieven en open data: en nu?' fiTil *1 techniek, de processen, maar nog belangrijker: de mensen op de vloer, tot één zaak kunt krijgen. 25 september 2015 Seminar open historische webcartografie Historische kaarten spreken velen tot de verbeelding. Het vakgebied historische cartografie kent dan ook een lange geschiedenis en het ontsluiten van historische kaarten via het web is sterk in opkomst. In dit seminar passeren projecten, tools en standaarden de revue. 28 september 2015 Cursus privacybescherming tot personen of bedrijven herleidbare gevoelige gegevens worden gepubli ceerd? Waar moet je dan rekening mee houden? 28 september 2015 t/m 02 oktober 2015 Digital Heritage International Congress 2015 5 oktober 2015 archiefsector door middel van scenario's voor de toekomst. 29 oktober 2015 Burgers en bedrijven moeten openbare overheidsinformatie makkelijk kunnen inzetten. De overheid stimuleert daarom actieve openbaarheid en beschikbaar stelling van openbare overheidsinfor matie als open data voor vrijelijk gebruik, hergebruik en verspreiding. Voor archieven is openbaarheid cruciaal; het is de bestaansreden van het archiefwezen. nummer 7 201 5 45

Archievenblad | 2015 | | pagina 45