Inhoud Auteursrecht en archiefrecht Het Joegoslavië-tribunaal en archiefbeheer: inhoud belangrijker dan vorm 'Er ging een wereld voor mij open.' Vrouwenbrieven in Friese archieven 'Na het lezen van de eerste paar mappen was ik verkocht.' In gesprek met Marion Claessens Maarten Schenk, René Spork 22 'Tot een eeuwige memorie.' Kist met autografen en drukproeven van de Statenvertaling (1637), Annerieke Schreuder 36 KVAN Nieuws 39 KVAN Nieuws SNAAI Lab 46 Burgerlijke Stand: 'Na het lezen van de eerste paar mappen was ik verkocht.' Kort geleden zijn in drie zaken archiefinstellingen op de vingers getikt wegens inbreuk op het auteursrecht. Wat zei de rechter en hoe kunnen archiefinstellingen daarmee rekening houden? Gemeentearchief Schiedam kijkt terug op een geslaagd project van Europese kennis uitwisseling met buitenlandse archief- en museumcollega's uit Zweden, Hongarije, Ierland, Letland en Spanje onder de noemer 'Leonardo Da Vinci'. Een van de Nederlandse programmaonderdelen die we ook andere vakgenoten aanraden, is een bezoek aan het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag. Op 24 mei 2015 vond in stads schouwburg De Harmonie in Leeuwarden de Dag van de Brief plaats. Een dag van tijdreizen aan de hand van het geschreven woord. Rond het middaguur werd een bijzonder boek over vrouwenbrieven in Friese familiearchieven gepresenteerd. Aanleiding voor een interview met schrijfster Elizabeth de Groot. Ze houdt van boeken, bossen en oude bronnen. Ooit wil ze promoveren op de ambachts heerlijkheden rond Delft, maar eerst wacht een schone taak: het verhuizen van Archief Delft. Als hoofd archieven wacht Marion Claessens een mooie archivistische uitdaging. Eric Ketelaar Fransien Smeets Dick Deuzeman 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 Driemaal gedonder in de auteursrechtglazen, Redactie Archievenblad 12 Auteursrecht en archiefrecht, Eric Ketelaar 14 'Er ging een wereld voor mij open.' Vrouwenbrieven in Friese archieven, Dick Deuzeman 16 Het Joegoslavië-tribunaal en archiefbeheer: inhoud belangrijker dan vorm, Jan van Kampenhout 18 Archief 2020: samen leren, delen en doen, Archief 2020 20 'Laten we wel blijven beseffen dat we specifieke deskundigheid hebben.' In gesprek met 26 'De kracht zit in de omvang.' Gemeentearchief Weert en het Aezelprojek, Bert Lijnsvelt 28 Archiefwet en verzoeken om informatie, Erik Kraai 30 'Creating the best business archive.' Het potentieel rendement van bedrijfsarchieven, Marieke van Bragt-Kroonen 32 24 uur met Willem. Op audiëntie bij de koning, Paul Brood 33 Archieven en poëzie, Redactie Archievenblad 34 Column 40 Uitgelezen 43 Agenda In gesprek met Marion Claessens, Fransien Smeets nummer 7 201 5 3

Archievenblad | 2015 | | pagina 3