Burgerlijke Stand Satyawati (Wati) Mathilda Dengkeng-Soenito Werk: Naam: Burgerlijke staat getrouwd, één dochter middelbaar archiefambtenaar, Rijksarchiefschool archivist Gemeentearchief Roosendaal Hobby's: lezen sollicitatiebrieven naar alle bedrijven met een archief en ook naar het gemeentearchief. Ondertussen werkte ik voor de Thuiszorg, appartementen van oudere mensen schoonmaken. In 2002 werd ik gebeld door de Roosendaalse gemeentearchivaris en ik kon direct beginnen. Een tentoonstelling getiteld Liga - Vooruitstrevend in Voeding was gepland in 2003 op meerdere lokaties in Roosendaal en Bergen op Zoom. Maar het archief was nog niet geïnventariseerd en dat werd mijn taak.' 'Het Liga-archief had een omvang van circa 53 strekkende meters en was verworven bij het vertrek van General Biscuits uit Roosen daal in 1992. In 2002 en 2003 werd het aangevuld. Uiteindelijk ontstond een collectie waar ook beeld-, geluids- en verpakkings materiaal deel van uitmaakte. Veel van dat materiaal werd gebruikt voor de tentoonstelling. Later heb ik een periode voltijds gewerkt. Het gemeentearchief verwierf een opdracht van de Mastboom Brosens-Stichting om het archief van het Mastboomhuis te Oud Gastel te inventariseren. Het betrof de inventarisatie van zowel archiefstukken als van de bibliotheek en het beeldmateriaal. Een collega deed de bibliotheek en ik inventariseerde de archiefstukken en het beeldmateriaal. Dat beeldmateriaal van het Mastboomhuis is opgenomen in de beeldenbank op onze website. Een uniek project: niets mocht vernietigd worden! Geen stuk krantenpapier, geen lege enveloppe, geen lege, stoffige wijnfles. Het huis is nu een museum: 'Het Mastboomhuis, een herenhuis uit 1874 gevangen in de tijd' (www.mastboomhuis.nl).' Heb je nog wensen voor de toekomst? 'Ik werk nu dertien jaar in deeltijd bij het gemeentearchief. Mijn werkzaamheden zijn divers: inventariseren, het beheren van het archievenoverzicht, studiezaaldiensten en af en toe het geven van rondleidingen aan scholieren. Ik zou graag blijven werken tot mijn pensioen, dat is nog ongeveer zeven jaar. Daarna? Vaker naar musea, lezen, onderzoek doen in archieven? Of een huis in de tropen onder een palmboom? Wie weet...' Fransien Smeets redacteur Archievenblad en beheerder archieven en collecties Efgoedcluster Weert. Uitzicht vanaf het huis in Soroako. nummer 4 201 5 53

Archievenblad | 2015 | | pagina 53