Agenda a 28km col tie la Croïx de Fer Tentoonstellingen 'Parijs is nog ver, Nederlanders in de Tour' 200 jaar Route Napoléon Evenementen Liberation Route Europe 1944-1945 iijFy* aii.63( 15 en 22 augustus 2015 Vakantie in de middeleeuwen In de middeleeuwen zag de Italiaanse stad Volterra zich omringd door machtige buren, zoals Florence, Siena en Pisa. De ligging droeg bij aan een roem rucht verleden. Nog altijd heeft de huidige stad Volterra de bezoeker veel bijzonders te bieden. Vooral tijdens 'Volterra AD 1398', want dan komt het verleden opnieuw tot leven. Dit is een middeleeuws feest dat ieder jaar op de derde en vierde zondag van augustus georganiseerd wordt. De oude binnen stad van Volterra wordt dan teruggetoverd naar de middeleeuwen. De stad wordt gevuld met lieden die rechtstreeks uit voorbije eeuwen lijken te zijn gehaald: monniken, prinsessen, melaatsen, ridders, kooplieden en rovers. Info: www.volterra1398.it Tot 26 juli 2015 Met de start van de Tour de France in Utrecht in het vooruitzicht organiseert Het Spoorwegmuseum dit jaar een wielertentoonstelling: Parijs is nog ver, Nederlanders in de Tour. Sinds in 1936 de eerste Nederlandse deelnemers in Parijs aan de start stonden, leeft heel Nederland mee met de vaak heroïsche belevenissen van 'onze jongens' in Frankrijk. Het Spoorwegmuseum vertelt met beeld, geluid en collectie de verhalen van de Nederlanders in de Tour. Van de successen en overwinningen, de drama's en heroïek tot de supporters, de verslag geving en de gang van zaken achter de schermen. Locatie: Spoorwegmuseum, Maliebaan station, 3581 XW Utrecht Info: utrecht2015.com/nl Heel 2015 Op 1 maart 2015 was het 200 jaar geleden dat Napoleon Bonaparte opnieuw voet zette op Franse grond, na een ballingschap van 10 maanden op het eiland Elba. Dat begon op de stranden van de badplaats Golfe-Juan in de Alpes-Maritimes. Vanaf daar vertrok hij richting de stad Grenoble, begeleid door 1200 man. Daar kwam hij na 324 kilometer aan op 7 maart, met als uiteindelijke doel om de troon in Parijs te heroveren. De Route Napoléon, aangelegd in 1932, herinnert aan deze bijzondere historische periode van de Vol de l'Aigle (vlucht van de adelaar), zoals de tocht ook wel genoemd werd. De Route Napoléon was de eerste officiële toeristische route in Frankrijk. Deze route viert zijn 200-jarig bestaan in 2015 met een uitgebreid programma. Info: www.route-napoleon.com/ BICENTENAIRE-2015 25 juni 2015 EIM Zomerevent Het KBenP Zomerevent wordt - na 15 jaar - EIM Zomerevent. Dit event vindt op 25 juni plaats in het Kurhaus in Scheveningen. Het wordt georganiseerd door Uitgeverij IP/vakblad EIM VIP en richt zich op professionals die de reis maken van een documentgerichte informatievoorziening naar Enterprise Information Management (EIM). Trendwatcher Farid Tabarki spreekt dan over de ingrijpende 'digital disruption'. Bas Eenhoorn, nationaal commissaris Digitale Overheid, gaat in op de Digitale Overheid 2017. Verder verlenen aan sprekende partijen uit overheid en bedrijfsleven hun medewerking aan het event. In een discussie sluit Jort Kelder visie, aanbod en klantkant in anderhalf uur kort met visionairs, aanbieders en klanten. Hieraan werken enkele grote bedrijven en overheidsinstellingen mee. Ook kan de bezoeker deelnemen aan diverse presentaties en workshops. Info en aanmelden: uitgeverijip.nl/ eim-zomerevent/ Vanaf juni 2015 Met het hijsen van een speciale vlag opende minister van Defensie Hennis- Plasschaert de Liberation Route Europe. Dit unieke Europese project volgt het pad van de geallieerde troepen in 1944-1945 van Normandië tot Berlijn én vanuit het Poolse Gdansk naar Berlijn. De toeristisch-historische route werd geopend in de Franse kustplaats Arromanches, precies 70 jaar nadat hier op D-Day geallieerden aan land kwamen. Vanaf juni 2015 zijn de vernieuwde website www.liberationroute.com en een gratis 'Liberation Route Europe'-app beschikbaar. Beide in vijf talen. De app geeft de gebruiker op basis van gps informatie over wat zich heeft afge speeld op weg naar een vrij Europa. Info: www. routesofliberation.eu Inl fTrnrmiHCè :J J i1 -il' HJPOlXON nummer 4 201 5 47

Archievenblad | 2015 | | pagina 47