Alle mensen Huis van voormalig kampcommandant Albert Konrad Gemmeker (foto 'Gouwenaar', Wikimedia Commons). voor al onze activiteiten, zowel voor wat we in het museum laten zien als wat we in publicaties vertellen en hoe we invulling geven aan onze educatieve programma's. En er is een eigenstandige informatietaak waar we vanuit de collectie vorm aan geven. De collectie en het archiefmateriaal dat ons ter beschikking staat is dus erg belangrijk voor ons. Juist omdat we beschikken over een rijke collectie, kunnen we in toenemende mate als kenniscentrum fungeren. Over hoe het individuele Joodse Nederlanders en de Sinti en Roma verging tijdens de oorlog, maar ook over het 'systeem' van nazi-doorgangskamp. En over de periode daarna, over de omgang met een historische plek met een gelaagd beladen verleden. Het belang van een goede ontsluiting van onze collectie en gegevens wordt steeds meer erkend en zal de komende jaren, naast educatie, hoog op de lijst van prioriteiten van onze organisatie staan.' Caroline Leistra redacteur Archievenblad en senior medewerker collectiebeheer bij het Nationaal Archief. Reconstructie wachttoren Kamp Westerbork (foto Frits Pentenga, Wikimedia Commons). Per 15 april is Maarten Schenk, directeur van het Haags Gemeentearchief, voor een periode van twee jaar over gestapt naar een andere functie binnen de gemeente Den Haag. Hij wordt kwartiermaker bundeling documentair informatiemanagement. Charles Noordam, directeur van de Bibliotheek Den Haag, wordt waarnemend directeur van het Haags Gemeentearchief, waar ook Gemeente archief Leidschendam-Voorburg en het Nederlands Muziek Instituut deel van uitmaken. Het Haags Gemeentearchief gaat in de komende periode intensiever samenwerken met de Bibliotheek Den Haag, vooral op het gebied van dienstverlening, publieksactiviteiten en de historische informatiepunten in de wijkbibliotheken. 14 2015 nummer 4

Archievenblad | 2015 | | pagina 14