ni.an wm 4@f- Alle mensen Ophef om foto's grafzerken Slavenreis onderwerp bij Raad voor de Mensenrechten i. I jarenlang een mailadres van het domein clintonemail.com hebben gebruikt. Clintons gebruik van een privaat e-mailadres kwam aan het licht door onderzoek van een commissie van het Huis van Afgevaardigden. De commissie wilde Clintons correspondentie over de dodelijke aanval op het Amerikaanse consulaat in de Libische stad Benghazi van 2012 tegen het licht houden, maar kon nergens berichten vinden. Bron: ANP/AD Nabestaanden van overleden mensen zijn verbolgen over een website waarop veel zeer uitgebreide foto's te vinden zijn van grafstenen. Op de pagina online-begraafplaatsen.nl staan afbeeldingen van ruim 750.000 zerken. Volgens nabestaanden is de website een regelrechte aanval op de privacy van overledenen. De privacywaakhond van de overheid kan echter niets doen, omdat hun taak zich toespitst op levende Nederlanders. De Wet bescher ming persoonsgegevens is niet van toepassing op overledenen. Het doel van de website is volgende de beheerder 'het beschikbaar stellen van begraaf plaatsinformatie voor genealogisch Foto: www. online-begraafplaatsen. nl. onderzoek en geïnteresseerde familie leden'. Bezoekers kunnen bezwaar aantekenen tegen een foto. Die wordt dan 'indien gemotiveerd' verwijderd. Bron: ANP/Telegraaf Op uitnodiging van de voorzitter van de Raad voor de Mensenrechten van de Verenigde Naties presenteerde het Zeeuws Archief in Genève zijn project over de slavenreis van het schip de Eenigheid Het Zeeuws Archief maakte een blog en een educatieve website over een slavenreis die 252 jaar geleden plaatsvond. De gegevens zijn afkomstig uit het archief van de Middelburgse Commercie Compagnie (MCC), een onderneming die zich in de 18e eeuw specialiseerde in trans-Atlantische De IJsselacademie en het Historisch Centrum Overijssel hebben een tweede stap gezet in structurele samenwerking. Het bestuur van de IJsselacademie heeft besloten Bert de Vries, directeur van het Historisch Centrum Overijssel (HCO), te benoemen tot directeur van de IJsselacademie (IJA). Jos Mooijweer, huidig directeur van de IJA, zet zijn werkzaamheden voort als onderzoeksleider bij de IJsselacademie. Beide organisaties, IJA en HCO, hebben het voornemen structureel nauw samen te werken zodat de instellingen hun positie versterken op het gebied van geschiedenis en streekcultuur in Overijssel. De functies van beide organisaties sluiten goed op elkaar aan en door de samenwerking kan ook efficiënter worden samengewerkt slavenhandel. Via de blog 'Aan boord van een slavenschip' (Nederlands) kunnen de gebeurtenissen aan boord van het slavenschip van dag tot dag worden gevolgd. De reis van het Zeeuwse schip de Eenigheid begon 1 oktober 2013 (1761) en werd 26 maart 2015 (1763) voltooid. Bron: www.zeeuwsarchief.nl Schilderij Engel Hoogerheyden (1740-1807). Schepen van de Middelburgse Commercie Compagnie (Zeeuws Archief, Stadhuiscollectie Middelburg). nummer 3 201 5

Archievenblad | 2015 | | pagina 9