li stadsarchief Burgerlijke Stand Gerrit Verbeek Werk: Met de collega's van Stadsarchief 's-Hertogenbosch. Etentje met collega's. 'Op dit moment ben ik ook bezig met het vorm geven aan de reorganisatie. Daarbij richt ik mij op het formuleren van bedrijfs processen, digitalisering en de ontwikkeling van toekomstige publiekscommunicatie. Dit laatste is uitermate belangrijk, mede door de mogelijkheden die de nieuwe media bieden. De tijd van alleen een internetsite, zoals die van ons cultuurhistorisch magazine Bossche Bladen (sinds 2014 Bossche Kringen, uitgegeven door de 'Kring Vrienden van 's-Hertogenbosch') is voorbij. Ook heb ik een aandeel in de voorbereiding, aanschaf en inrichting van een gemeentelijk e-depot. Verder houd ik mij al jaren bezig met het werken, maar ook met het ontwikkelen en aanpassen van geautomatiseerde systemen. Zo heb ik al in het begin van de jaren 90 voor een aantal organisaties applicaties ontwikkeld voor post en dossierregistratie. Samen met een aantal collega's van andere archiefdiensten ben ik betrokken geweest bij de ontwikkeling en aanpassing van enkele Atlantis-modules.' Ben je actief in een maatschappelijke nevenfunctie? Ben je actief in het verenigingsleven? 'Ik was en ben vooral actief als vrijwilliger in de sportwereld. Als je slecht nee kunt zeggen is dat een logische consequentie. Bij zowel de voetbalvereniging waar ik speelde als bij mijn huidige tennis vereniging heb ik commissie- en bestuursfuncties bekleed. Tot voor kort was ik voorzitter, maar op dit moment houd ik me 'alleen' nog bezig met het organiseren van toernooien. Verder heb ik, bijna natuurlijk, ook redactiewerk gedaan voor historische tijdschriften.' Houd je je bezig met politiek? 'Hoewel ik zeker politiek geïnteresseerd ben en benaderd ben voor politieke functies op gemeenteniveau, houd ik mij daar niet actief mee bezig. Ik ben misschien te pragmatisch en in sommige opzichten misschien te weinig principieel voor de gebruikelijke partijpolitiek. Wat mij op dit moment opvalt en ook wat beangstigt, is de polarisatie in het huidige politieke klimaat.' Heb je een passie of hobby die je zeker wilt noemen, omdat het een belangrijk deel van je is? 'Een zeer belangrijke passie van zowel mijzelf als mijn wederhelft is koken. Wij bezitten een meter of tien aan boeken op het gebied van koken, eten en drinken. Het is voor ons altijd een groot genoegen om Geboren: 26 maart 1957 in Zutphen Burgerlijke staat: gehuwd met Hannie Ouderdorp Metamorfose! Atheneum B (1975), Astronomie (2 jaar, niet voltooid), Geschiedenis (Middeleeuwen, afgestudeerd 1989), Hoger Archiefambtenaar (1992) coördinator Stadsarchief 's-Hertogenbosch Hobby's: diverse gebieden van de wetenschap, koken, tennis, skiën, schaatsen, fietsen, wandelen, lezen, muziek, computers, verzamelen single malt whisky's vrienden en bekenden te verrassen met 'sterrendiners'. De themazender 24Kitchen staat bijna in onze beeldbuis gebrand. Ook het verzamelen van single malt whisky's is een gevolg van onze liefde voor het culinaire. Het resultaat daarvan was een constante gewichtstoename. Ruim drie jaar geleden ben ik door een gezonder (maar zeker niet té gezond) voedingspatroon op eigen houtje 25 kilo afgevallen. Mijn kookpassie komt overigens ook bij collega's van pas. Ieder jaar hebben we namelijk een aantal gezamenlijke eetmomenten waarbij we min of meer uitgebreid koken.' Heb je nog wensen voor de toekomst? 'Als je die niet hebt kun je beter overal mee stoppen. In mijn werksfeer hoop ik in de komende jaren mijn bijdrage te kunnen leveren aan de doelstellingen op cultuurhistorisch gebied van de gemeente 's-Hertogenbosch. Ik zie het hiervoor genoemde samengaan met Bouwhistorie, Archeologie en Monumenten en Vestingwerken als een grote uitdaging. Aangezien de nieuwe organisatie redelijk veel oudere medewerkers kent die binnenkort met pensioen gaan, ligt er een mooie uitdaging: nieuwe collega's vinden die naast de kwaliteiten die onze huidige mensen hebben, ook nieuwe middelen en technieken omarmen.' Fransien Smeets redacteur Archievenblad en beheerder archieven en collecties Erfgoedcluster Weert. nummer 3 201 5 45

Archievenblad | 2015 | | pagina 45