Burgerlijke Stand Niels Bakker Opleiding: Naam: Geboren: 12 februari 1962 in Hellendoorn Burgerlijke staat: gehuwd (2 kinderen) HAVO; Bibliotheek- en documen- tatieacademie (Sittard); Rijks- archiefschool (Den Haag) Werk: Grolsche Bierbrouwerij, Universiteit Twente, Gemeente Hengelo Hobby's: reizen, FC Twente, tuinieren Als reisjournalist in New York City. 'Wat mijn werk betreft ben ik nog altijd de klassieke archivaris. Het digitale tijdperk gaat natuurlijk niet helemaal aan mij voorbij en ook daar verdiep ik me dus in, maar het hart ligt bij het ouderwetse handwerk. Onderzoekers wegwijs maken in de archieven, acquisitie van bijzondere archiefjes, publiceren over de historie van Hengelo, tentoonstellingen organiseren, dat vind ik net even iets leuker dan bits, bytes en zaaktypes.' Wat zijn je hobby's? 'Omdat ik weleens wat publiceerde op het gebied van historie, ontdekte ik dat een stukje schrijven me best aardig afging. Daardoor ben ik in een heel bijzondere hobby gerold: sinds een jaar of vijf ben ik namelijk als reisjournalist werkzaam voor een aantal reismagazines (Nordic Magazine over Noord-Europa en America Magazine over de VS en Canada) en regionale dagbladen. Ik word geregeld door mijn hoofdredacteur op pad gestuurd voor een artikel. 'Niels, wil jij naar IJsland voor een verhaal over de Westfjorden?', vraagt mijn baas dan bijvoor beeld. Dat wil ik meestal wel, met als gevolg dat ik dan eens met husky's over de Noorse sneeuw vlieg en twee maanden later in de woestijn van Nevada aan het abseilen ben. De reisjournalistiek is een fantastisch wereldje en soms knijp ik in mijn armen om te controleren of ik dit niet allemaal droom. Af en toe mag mijn vrouw ook nog eens mee op reportage en op die manier reizen we samen naar de meest bijzondere plekken van het noordelijk halfrond.' Archivaris in Hengelo. Een eenmansbedrijf. Felicitaties van Lolke Folkertsma, 25 jaar bij de gemeente Hengelo. Blijft er nog tijd over voor andere dingen? 'Veel van mijn vrije dagen (een gemeenteambtenaar heeft 10 weken vakantie per jaar; ja dat leest u goed) gaan in persreizen zitten, maar ik heb nog tijd over voor andere liefhebberijen. Ik woon met mijn vrouw - de twee jongens zijn al de deur uit - mooi buitenaf en dat brengt met zich mee dat tuinieren een andere hobby van mij is. Het onderhoud van de moes- en siertuin doe ik met alle plezier. Voetbal is een andere passie voor het leven. Bij de amateurclub doe ik wat vrijwilligers werk, maar voor het echte werk volg ik FC Twente. Met het kampioenschap in 2010 als voorlopig hoogtepunt. Het Nederlands elftal werd vlak daarna ook nog eens bijna wereldkampioen en als dat gebeurd was, had het boek definitief dicht gekund. Daar wachten we dus nog maar even mee, ook omdat het leven gewoon veel te leuk is. Wat dat betreft ben ik een geluksvogel. Alles waar ik ooit van gedroomd heb, is uitgekomen. En dat had dat jongetje uit dat zonnige boerendorp toch nooit kunnen denken.' Fransien Smeets redacteur Archievenblad en collectiebeheerder Gemeentearchief Weert. nummer 1 2015 49

Archievenblad | 2015 | | pagina 49