Als marechaussee in militaire dienst. En na de Bibliotheekacademie? 'Nou, daarna moest ik onder de wapenen en ook dat werd een onvergetelijke ervaring. Omdat ik de test voor militaire dienst uitzonderlijk goed gemaakt had, werd ik ingedeeld bij de marechaussee. Dat was een vrij elitair onderdeel met een bikkelharde opleiding, paste eigenlijk helemaal niet bij me. Speedmarsen, schuttersputjes, drill-oefeningen en meer van dat soort vermakelijkheden waren aan mij niet zo besteed, maar ik had geluk dat ik achter de bar mocht staan tijdens oefeningen. Zorgen dat de jongens genoeg bier binnen kregen, daar was ik dan weer wel goed in. Ik heb een onvergetelijke tijd gehad met oefeningen in Duitsland, Russisch leren en onderlinge verbonden heid met jongens van alle rangen en standen uit het hele land. Eigenlijk jammer dat de dienstplicht is afgeschaft.' Wat ging je na je diensttijd doen? 'Na mijn dienstperiode maakte ik een tijdje onderdeel uit van het leger werklozen uit de jaren tachtig. Dat beviel me wat minder. De hele dag biljarten en zaalvoetballen gaat toch snel vervelen. Gelukkig kon ik bij de Grolsche Bierbrouwerij aan de slag. Gewoon aan de lopende band beugels op flessen zetten. Ik vond het niet eens vervelend werk en maakte ook al snel promotie naar de brouwkamer. Daarna kon ik bij Grolsch aan de slag op de horeca-afdeling in een mooie functie, maar in diezelfde tijd kon ik ook een baan krijgen bij de Universiteit Twente (UT) en de gemeente Hengelo. Daar heb ik lang over getwijfeld en ik vraag me nog regelmatig af hoe dat avontuur bij Grolsch zou zijn afgelopen. Het werd dus een duobaan bij de UT en de gemeente Hengelo en vanaf dat moment was ik in de archiefwereld beland.' Je werkt al heel lang bij de gemeente Hengelo. Nooit ergens anders willen werken? 'Vanaf het moment dat ik in Hengelo kwam wonen en werken, voelde ik me er thuis. Misschien wel omdat Hengelo een 'stad met dorpsrechten' is. Wel de stedelijke voorzieningen en een Met het klasje van de Archiefschool in Woudschoten. nummer 1 2015 47

Archievenblad | 2015 | | pagina 47