Agenda Alle mensen Webexpo's I HOLST, Vanaf 30 maart 2015 Cursus Gemeenterecht Wilt u zich verdiepen in de achter gronden van de Gemeentewet, de taken en bevoegdheden van de gemeentelijke organen, de financiële functie en het het toezicht? Deze cursus biedt u een degelijk overzicht van het actueel gemeenterecht op basis van de Gemeentewet. De cursus is ook geschikt als opfriscursus. Na afloop kent u de recente ontwikkelingen binnen het Gemeenterecht en heeft u meer inzicht in de organisatiestructuur binnen gemeenten. De cursus gaat in op de Gemeentewet en op bijzonderheden als financiën en gemeenschappelijke regelingen. Ook aspecten als delegatie, mandaat en toezicht komen aan bod. De volgende onderwerpen worden behandeld: - inleiding en achtergronden van de Gemeentewet; - gemeentelijke bestuursstructuur; - taken en bevoegdheden van de gemeentelijke bestuursorganen; - delegatie en mandaat; - toezicht; - financiële middelen; - gemeenschappelijke regelingen; - openbaarheid. Deze cursus bestaat uit vier dagdelen en wordt afgesloten met een examen. Als u het examen succesvol afrondt, ontvangt u een deelcertificaat. Het betreft een deelcertificaat omdat deze training onderdeel uitmaakt van de opleiding Adviseur Lokale Overheid. Startdata: 30 maart (Tilburg), 2 april (Bunnik en Zwolle) Kosten: 1.050,00 (incl. studiemateriaal en examen) Info en aanmelden: Anet Bosschaart, 0418 - 68 28 70, anet.bosschaart@ bestuursacademie.nl Op 1 januari 2015 heeft in de studiezaal van het BHIC een personeelswisseling plaatsgevonden. Mariët Kuijs-Bruggeman is de nieuwe coördinator studiezaal. Ze volgt daarmee Christian van der Ven op, die zich voortaan volledig richt op digitale dienstverlening en innovatie. Mariët wordt verantwoordelijk voor de begeleiding van klanten bij onderzoeksvragen: schriftelijk, telefonisch en op de studiezalen van het BHIC. Daarnaast zal zij een belangrijke bijdrage leveren aan nieuwe ontwikkelingen in de dienstverlening en het bewaken van de kwaliteit. Mariët over deze stap: 'Natuurlijk ben ik al langer werk zaam in de studiezaal van het BHIC, maar dit voelt voor mij echt als een nieuwe uitdaging! Ik beleef veel plezier in het begeleiden van bezoekers bij hun onderzoek. De combinatie van inhoudelijke en communicatieve aspecten spreken mij bijzonder aan in deze nieuwe functie. Ik ga er samen met het team iets goeds van maken.' Christian gaat zich specifiek richten op het doorontwikkelen van de digitale dienstverlening en innovatie binnen het BHIC. Christian over zijn nieuwe takenpakket: 'Het BHIC behoort tot de digitale koplopers van het archiefwezen. Willen we die positie behouden en versterken, dan moeten we daar keihard aan blijven werken. Denk aan optimalisatie van de website, communitymanagement, webcare en crowdsourcing.' Grote en kleine webexposities brengen het leukste materiaal uit het Geheugen van Nederland bijeen. Foto's, verhalen en virtuele wandelingen over uiteen lopende onderwerpen. Een greep uit het aanbod: De Rijmbijbel. Blader door het prachtige middeleeuwse verluchte handschrift de Rijmbijbel (1271) van het Haagse Museum Meermanno- Westreenianum. Wonen in Nederland. Van plaggenhut tot vinexwoning, van schoonmaak- leed tot slaapkamerpret: in deze Geheugen-expo komt een breed scala onderwerpen aan bod. .Li" J rf.Tr Ai j ".tri h f Ajm-rnfjun JwrKhta-Hj:, Ticuymr, 4. u.' f f.-." J_ Holland Manie! In deze webexpo komen de leukste artikelen van Anno.nl én de mooiste Geheugen-afbeeldingen bijeen. Info: www.geheugenvannederland.nl nummer 1 2015 45

Archievenblad | 2015 | | pagina 45