Inhoud J 'Waardering, selectie en duurzaamheid zijn grote uitdagingen.' In gesprek met Marens Engelhard Particulier pareltje: het archief van Anton Geesink What is the Role of the Archivist in Documenting Society in a Society that is Increasingly Documenting Itself? 'Alles waar ik ooit van gedroomd heb, is uit gekomen.' In gesprek met Niels Bakker Per 1 november 2014 is Marens Engelhard algemene rijksarchivaris en algemeen directeur van het Nationaal Archief. Van huis uit is Engel hard historicus, maar is hij ook een geboren archivaris? Stroomt er papierpap door zijn aderen, vonken er bits en bytes uit zijn ogen, is zijn hele houding gericht op opslag, opslag en nog eens opslag? En dat uiteraard voor de eeuwigheid René Spork I De stad Utrecht kent een rijke sportgeschiedenis. Voor Het Utrechts Archief is er nog veel werk te verzetten om te komen tot een afspiegeling Laura Millar is onderzoeker, universitair docent en consultant archief- en informatiemanagement. Op 29 oktober 2014 hield zij een lezing voor KVAN-leden rondom de vraag: Do orchivists have a documenting role in a society that increasingly documents itself? Hij groeide op in een 'zonnig boerendorp', bleek bijzonder geschikt voor militaire dienst, maar ic \fia KiiarKrniiu/iar Fransien Smeets Roosje Keijser 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 12 'Waardering, selectie en duurzaamheid zijn grote uitdagingen.' In gesprek met Marens Engelhard, René Spork 16 Landelijke Archieven Referentie Architectuur. Architectuur voor duurzame toegankelijkheid van informatie, Petra Helwig en Roland Bisscheroux 20 Bijna een kwart eeuw PIVOT. Een blik op het verleden en het heden, René Spork 24 Particulier pareltje: het archief van Anton Geesink, Roosje Keijser 26 De grootste fotocollectie van Nederland, Paul Brood 28 'Nu kunnen we goed aan de gang met die overgebleven drie kilometer.' Neerslag symposium kerkelijke archieven, Dick Deuzeman 30 What is the Role of the Archivist in Documenting Society in a Society that is Increasingly Documenting Itself?, Laura Millar 38 'Je moet als een soort antropoloog de stad in.' Open Atelier particuliere archieven, René Spork 40 Column 43 Uitgelezen 44 Agenda 46 Burgerlijke Stand: 'Alles waar ik ooit van gedroomd heb, is uitgekomen.' In gesprek met Niels Bakker, Fransien Smeets nummer 1 2015

Archievenblad | 2015 | | pagina 3