Nieuws uit het veld App Oorlogs monumenten In memoriam Kees de Kruijter (1941-2014) Nationaal Comité 4 en 5 mei Het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft, samen met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, de gratis app 'Oorlogsmonumenten in Beeld' ontwikkeld. De app is ontwikkeld in het kader van 70 jaar bevrijding. Op basis van gps kun je zien welke van de 3500 Nederlandse oorlogsmonumenten er in de buurt zijn. Via een kaart kun je ze bekijken, en door erop te klikken komt meer informatie beschikbaar: tekst, foto's en waar mogelijk ook historische filmbeelden, bijvoorbeeld uit het Polygoonjournaal. Op de app en de gerelateerde inter actieve site Tweedewereldoorlog.nl/ 70jaarbevrijding wordt met tekst en historische beelden het verloop van de bevrijding weergegeven. De komende maanden wordt de informatie verder aangevuld aan de hand van de bevrijdingsroute, die begint in het Limburgse Mesch en eindigt in Nederlands- Indië. Daarnaast wordt getoond welke evenementen er in het kader van het lustrumjaar worden georganiseerd. Oorlogsmonumenten in Beeld is gratis te downloaden in de App Store en in Google Play. Bron: www.4en5mei.nl Je oartwi,rronir\ttiTt{i Dinsdag 30 september bereikte ons het nieuws dat onze oud-collega Kees de Kruijter is overleden. Kees was al enige tijd ziek, maar het overlijden kwam toch onverwacht. Het archiefwezen en geschiedenis waren grote passies van Kees. Als archivaris en ambtelijk secretaris was hij werkzaam bij de generale synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Maar ook na zijn pensionering bleef het archiveren hem boeien. Bij het Regionaal Historisch Centrum Vecht en Venen heeft hij diverse kerkelijke archieven en de gemeentearchieven van Loenen en Maarssen geïnventariseerd. Tot kort voor zijn overlijden werkte hij in Utrecht nog aan het archief van de PKN. Het archief was ook dikwijls zijn bron voor onderzoek. Als lid van de redactie van de Vechtkroniek, het tijdschrift van de Historische Kring van Loenen, publiceerde hij verschil lende artikelen. Met Willem Mooij schreef hij in 2008 een boek over de Luchtwachtpost in het dorp Loenen. In mei 2014 presenteerde hij in Goes zijn nieuwe boek Zoeker naar waarheid en zekerheid. Dominee D.PM. Huet (1827-1895) als opwekkingsprediker en christen spiritistHet zijn slechts enkele voorbeelden uit het actieve leven van Kees. Wij kennen Kees als een zeer aimabel man. Iemand bij wie je altijd terecht kon voor vragen, of het nu over het archief, de geschiedenis van Loenen of iets persoonlijks ging. Na het Maarssen-project zagen wij hem minder vaak. Gelukkig kwam hij geregeld zijn vrouw en onze collega Wilma ophalen, en dan was er altijd nog tijd voor een grapje en een praatje. Wij zullen Kees missen en wensen zijn vrouw Wilma, zijn kinderen en verdere familie heel veel sterkte met de leegte die dit verlies in hun leven nalaat. Ellen Drees, RHC Vecht en Venen nummer 9 201 4 7

Archievenblad | 2014 | | pagina 7