Opnames voor 'Verborgen Verleden', hier met Jack van Gelder. proberen bij te dragen aan de voort durende noodzaak tot verandering en vernieuwing in ons vakgebied, iets waar ik me eerder ook al vanuit SNAAI en de KVAN voor inzette. Voor mezelf vond ik het na zeven jaar Archief 2.0 mooi geweest. Tijd voor iets nieuws.' En wat voor een nieuws staat ons te wachten? 'Dat nieuws vind ik op dit moment vooral in mijn privéleven. Bijna twee jaar geleden werd ik voor het eerst oom en wel van een lief nichtje. Eerder dit jaar kwam daar een stoer neefje bij. Een stukje lopen naar het dierenparkje of gewoon thuis met de blokken spelen, mooi hoor! Daarnaast ga ik vaak langs bij mijn ouders in Waalwijk of om een potje te tennissen. Maar bovenal ga ik graag samen met mijn vriendin Wilma op pad. Jaren geleden elkaar ontmoet tijdens een congres, steeds contact gehouden en uiteindelijk elkaar echt gevonden. We wandelen in en om Den Bosch, bezoeken steden in binnen- en buitenland, maar komen ook graag in theater en musea. Daarover gesproken, sinds een aantal maanden ben ik vrijwilliger bij Museum Slager, een klein museum in Den Bosch gewijd aan de kunst van acht leden uit drie generaties van een Bossche schildersfamilie. Ik verzorg er rond leidingen, denk mee over de presentatie in het museum en richt me op onze digitale aanwezigheid. Een interessante nieuwe wereld. Op het moment dat dit verhaal wordt gepubliceerd geef ik (waarschijnlijk) ook weer les. Al voor de zesde keer op rij verzorg ik de module Beschikbaarstellen binnen de opleiding Archiefassistent van de Archiefschool. Een lot uit de loterij. Lesgeven is zulk dankbaar werk. Het aan je toevertrouwd krijgen van nieuwe vakgenoten, ze deelgenoot te mogen maken van jouw kennis en ervaring en vooral om ze te stimuleren op zoek te gaan naar eigen inzichten en nieuwe ervaringen, dat is een cadeautje. 'Ontdekken is niet alleen het vinden, maar ook het zoeken', prijkt daarom nog altijd boven mijn blog. En zo is het. Eerder dit jaar werd ik verrast en geëerd met de Hendrik van Wijnpenning en nu dan dit interview voor het Archieven blad. Het lijkt bijna een soort van einde, maar voor mijn gevoel sta ik pas aan de grens van wat begint. Er valt nog volop te zoeken en te vinden! Vooral als je dat samen doet.' Caroline Leistra redacteur Archievenblad en senior medewerker collectiebeheer bij het Nationaal Archief. In Den Bosch uit eten met ouders, broer, schoonzus en vriendin Wilma. nummer 9 2014 41

Archievenblad | 2014 | | pagina 41