Agenda Bijeenkomsten ARCHIEF ATELIERS GEOdata brengt specifieke uitdagingen met zich mee. 20 november 2014 Waardering van particuliere archieven bij Atelier DS Op donderdag 20 november organiseert het Atelier Documenteren van de Samenleving een Open Atelier over actuele waarderingsmethodieken en de acquisitie van particuliere archieven. In het Atelier Documenteren van de Samenleving (DS) onderzoeken studenten en docenten samen met professionals uit het archiefveld de praktijk van actuele waarderingsmetho dieken bij het acquireren van particuliere archieven. Met dit thema sluit het Open Atelier aan op het PIVOT-symposium dat op dezelfde dag 's ochtends en op dezelfde locatie plaatsvindt. Het symposium vergelijkt de waarderings methodiek van het Project Invoering Verkorting OverbrengingsTermijn uit 1992 met die van het rapport Gewaar deerd Verleden van het Nationaal Archief uit 2007. In het Open Atelier worden de participatie activiteiten van Archief Eemland, Imagine IC, Stadsarchief Amsterdam en Streek archief Midden-Holland onder de loep genomen door een panel van denkers en doeners uit de archief-, erfgoed- en communicatiewereld. Hester Dibbits (lector Cultureel Erfgoed, Reinwardt Academie) leidt de gedachtewisseling en verschuift hierbij het perspectief van museaal naar archivistisch waarderen én van identificeren naar participatief acquireren. In het tweede uur van het Open Atelier diepen studenten en docenten aan de hand van hun lopende onderzoek bij genoemde archiefinstellingen de verschillende deelthema's verder uit. Belangstellenden kunnen aansluitend het college Vergelijkende Archiefweten schap volgen, waarin Theo Thomassen met zijn studenten de conclusies van het PIVOT-symposium en het Open Atelier methodologisch op een rij zet. Wie wil meedoen aan het Open Atelier kan zich aanmelden bij Liane van der Linden: lvanderl@upcmail.nl. Voor het college Vergelijkende Archiefwetenschap graag een e-mail naar Theo Thomassen: t.h.p.m.thomassen@uva.nl. Open Atelier: 13.00 - 15.00 uur College: 15.30 - 18.00 uur Locatie: Imagine IC, Frankemaheerd 2, Amsterdam Zuid-Oost Info: www.archiefateliers.nl 20 november 2014 IP Inspiratiemiddag GEOdata Op 20 november organiseert Informatie professional (IP) bij DANS in Den Haag een Inspiratiemiddag GEOdata. Dit voorjaar presenteerde IP een special over GEOdata, informatie met een geografische component. Als follow-up komt er nu een IP Inspiratiemiddag over deze data. Eerder presenteerde IP een Inspiratiemiddag over crowdfunding. Op 20 november benoemt Paul Geerders de uitdagingen die deze informatie met zich meebrengt voor informatieprofes sionals. Deze informatie is immers anders dan traditionele documentaire informatie, in het bijzonder voor wat betreft de metadata. Ook zal Geerders vele aansprekende voorbeelden geven. Verder spreekt Jan Willem Tulp vanuit zijn ervaring als vormgever over de visualisering van geodata. Met lessons learned die ook voor informatieprofes sionals leerzaam kunnen zijn. Ook zullen vanuit Geonuvum en PDOK (Publieke Dienstverlening Op de Kaart) gastsprekers op deze middag aanwezig zijn. Gastheer voor deze middag is DANS in Den Haag. Inloop vanaf 13.30 uur, start om 14.00 uur, einde om 16.30 uur met aansluitend een borrel. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. De toegang is gratis. Aanmelden: administratie@ informatieprofessional.nl, o.v.v. 'IP Inspiratiemiddag GEOdata 25 november 2014 Masterclass Privacy by design Het atelier Actieve Openbaarheid organiseert op 25 november een masterclass over de vraag hoe privacy en actieve openbaarheid 'by design' kunnen worden gerealiseerd. Het beschermen van persoonsgegevens is een belangrijk aandachtspunt bij het actief openbaar maken van overheids informatie. Valt deze bescherming van persoonsgegevens in te bouwen in de processen en systemen van de over heid? Dat is de centrale vraag die in deze masterclass centraal staat. De masterclass start met een inleiding door mr. drs. Bart van der Sloot van het Instituut voor Informatierecht (IVIR) over 'privacy in wetgeving: wat mag en wat mag niet?'. Aansluitend gaat dr. Jaap-Henk Hoepman van de Radboud Universiteit in op de mogelijkheden van Privacy by design. Zijn stelling: 'Privacy kun je nummer 9 2014 35

Archievenblad | 2014 | | pagina 35