Open J Datao o Marketing pr bij archiefinstellingen Hoeveel fte heeft men beschik baar? Is er een budget? Gaat het om lokale of ook nationale publiciteit? Marketing en pr krijgt bij iedere archiefinstelling een andere invulling. Een rondje langs de archiefvelden. Open overheid en archieven. Actieve open baarheid bij de archief vormer Archieven en social media. Succes komt niet vanzelf De Nederlandse bevolking toont steeds meer interesse in de geschiedenis van de eigen woonomgeving. Er is behoefte aan het laagdrempelig presen teren van lokale weetjes. Social media kunnen dan uitkomst bieden, maar succes komt alleen bij een professionele, doordachte aanpak. 'De band met oude archiefstukken blijft bestaan.' In gesprek met Jan Both Hij ontwikkelde het nieuwe gemeentewapen, schreef een brief aan de koning en publi ceert al ruim 20 jaar actief over de geschiedenis van Goeree-Overflakkee. Jan Both is een veelzijdig man: 'Ik heb nog genoeg plannen en ideeën voor de toekomst.' Burgerlijke 22 Archieven en social media. Succes komt niet vanzelf, Mark Alphenaar 29 KVAN Nieuws 34 Burgerlijke Stand: 'De band met oude archiefstukken blijft bestaan.' Tineke Rouschop Redactie Archievenblad I Roland Bisscheroux schreef in het Archievenblad van mei 2014 over de rol van archief instellingen in de 'open overheid', in het bijzonder over actieve openbaarheid door vervroegde overbrenging. De relatie 'openbaarheid van overheidsinformatie' en 'archieven' is echter veel breder dan vervroegde over brenging en beperkt zich niet tot de archiefinstellingen. Fransien Smeets I Stand 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 08 Nieuws uit het veld 10 Marketing pr bij archiefinstellingen, Redactie Archievenblad 14 Actieve openbaarheid bij de archiefvormer, Tineke Rouschop 18 Open data big business? De Wet Markt en Overheid, Redactie Archievenblad 20 Archiefinstellingen dankzij digitalisering en internet vijfmaal buitenspel?, René Spork 26 Column 30 Uitgelezen 31 Agenda In gesprek met Jan Both, Fransien Smeets nummer 8 201 4 3

Archievenblad | 2014 | | pagina 3