Nieuws uit het veld Regionaal Archief Tilburg verbouwt Iraq extends Jewish archive stay in U.S. Al 12.000 aanvragen voor verwijderen zoekresultaten Nieuws uit het buitenland communiceren via bijvoorbeeld Amerikaanse diensten, gaat die vlieger niet op. In de krant weigert de geheime dienst, G.C.H.Q., op de aantijgingen in te gaan, maar wordt wel benadrukt dat de dienst zich strikt aan de wet houdt. The New York Times deed ook navraag bij Twitter, Facebook en Google, maar alleen laatstgenoemde gaf antwoord. Volgens een woordvoerder van de techgigant levert Google alleen gebruikersdata uit als daar juridische noodzaak toe is en bekijkt een eigen juridisch team iedere aanvraag nadrukkelijk. Bron: www.volkskrant.nl Tekening: Dink Cartoons. Van 23 juni tot en met 8 september 2014 sluit het Regionaal Archief Tilburg de deuren voor een flinke aanpassing aan het interieur. Het markante gebouw, een rijksmonument, blijft aan de buitenkant intact. De binnenkant wordt gemoderni seerd, met inachtneming van de stijl van het monument. Als gevolg van deze verbouwing is het onmogelijk het gebouw open te houden voor bezoekers. Op beperkte schaal zal fysieke dienstverle ning op locatie blijven bestaan voor gemeenteambtenaren en voor mensen The Iraqi government is extending the stay of the Iraqi Jewish Archive in the United States. 'In order to continue this important work and to allow the exhibit to be displayed in other cities in the United States, the Government of Iraq has authorized me to extend the period which the exhibit may remain in the United States,' Lukman Fally, the Iraqi ambassador to Washington, said in a statement posted Wednesday on the embassy website. A number of Jewish groups have joined an array of lawmakers in Congress in demanding that the archive remain outside Iraq in the custody of a major Iraqi Jewish Diaspora such as Britain, Israel or the United States. 'The historical and religious value of the Iraqi Jewish Archive materials compel us to ensure that the archive should remain in the United States where it will be easily accessible to all, particularly the Iraqi Jewish community now living in Diaspora around the world,' the Orthodox Union said in a statement welcoming Fally's announcement. U.S. troops uncovered the archive in the Iraqi secret service headquarters in Baghdad in 2003, much of it water logged. Iraqi agents under Saddam Hussein had looted many of the articles after the dictator had driven the remnants of the Jewish community out of the country in a terror campaign. Under an agreement with the Coalition Provisional Authority that had governed Iraq, the materials were sent to the United States where experts, led by a National Archives team, restored them. Bron: www.jta.org Iraqi Jewish Archive (IJA) Conservator Catherine Kelly examines a book of writings with Rabbinic commentary. die dringend een bouwtekening nodig hebben. De dienstverlening zal verder alleen via de website, telefoon, mail en chat mogelijk zijn. Via de digitale kanalen van het archief (website, weblog, Facebook, Twitter en Instagram) kan de voortgang van de verbouwing gevolgd worden. Tijdens Open Monumentendag, 13 en 14 september, staan de deuren wijd open voor een feestelijke, hernieuwde kennismaking! Bron: www.regionaalarchieftilburg.nl Google heeft in één dag al ongeveer 12.000 aanvragen ontvangen van Europese burgers die bepaalde links met persoonlijke informatie willen laten verwijderen. Dat heeft de internetonderneming laten weten aan het financiële nieuwsagentschap Bloomberg. Het formulier waarmee de aanvragen kunnen worden ingediend, staat sinds kort online. Het Europees Hof van Justitie heeft twee weken geleden bepaald dat Europese burgers Google ertoe kunnen verplichten om links naar websites met gevoelige persoonsgegevens uit de zoekresultaten te verwijderen als de informatie 'ontoereikend, irrelevant of buitensporig' is. Daarom werd gisteren een formulier online gezet dat burgers toestaat zo'n aanvraag te doen. Google zegt dat elke aanvraag afzonderlijk zal worden behandeld en dat het daarbij telkens een afweging zal maken tussen het recht op bescherming van persoonsgegevens en het recht op informatie. Als Google gehoor geeft aan de aanvraag, wordt wel enkel de verwijzing naar de website uit de resultatenlijst van Google verwijderd. De informatie zelf blijft dus gewoon op internet staan. Bron: www.belga.be 8 2014 nummer 6

Archievenblad | 2014 | | pagina 8