Burgerlijke Stand Mirjam de Jonge Steenwijk Burgerlijke staat: Werk: Van voor soort collecties beheer je? 'Foto's, kaarten, tekeningen en prenten.' Heb je een favoriete collectie? 'Niet echt. We hebben prachtige kaarten. Nu veel gescand is, kun je goed inzoomen op allerlei details die je anders over het hoofd ziet. Het vakmanschap waarmee veel kaarten getekend zijn, is groot. Maar ook de kleine collectie daguerreotypieën, onderdeel van een familiearchief en officieel dus niet mijn afdeling, vind ik erg mooi.' Wat vind je het meest interessant? 'Dat weet ik eigenlijk niet. Ik kan niet echt kiezen en ben daarom blij dat ik zowel met kaarten als met foto's en prenten te maken heb.' Hoe zie je de toekomst van de Atlas? 'Ik denk (en hoop) dat de Atlas meer geïntegreerd raakt met de archieven. Ook in archieven zit veel beeldmateriaal dat beter ontsloten kan worden dan traditioneel gebeurde. Met de komst van de beeldbank (ik ben coördinator van de Beeldbank Groningen) is het jammer om dat niet te laten zien. Ik voel me een bevoorrecht mens: ik beheer prachtig materiaal, waarbij mijn levenslange voorkeur voor kaarten en plaatjes kijken samenkomt.' Heb je ooit ergens over gepubliceerd? 'Enkele kleine artikelen, doorgaans over een bijzondere aanwinst. En voor de Gerrit van Houten Stichting heb ik net Hulp bieden na de ramp bij het Historisch Archief Keulen, 29 april 2009. een brochure geschreven over het leven van Gerrit ten behoeve van de museum winkel van de Fraeylemaborg. Aan een boek heb ik mij niet gewaagd.' Nadat het Historisch Archief van Keulen instortte, ben je daar naartoe gegaan om te helpen. Wat deed je besluiten om te gaan? 'Er was iets ergs gebeurd en er was een gelegenheid om te helpen. Die kans krijg je niet zo vaak. Meestal moet je hoofdschuddend voor de televisie zitten, denkend: wat erg.' Hoe waren je ervaringen in Keulen? 'Ik vond het bijzonder om met een grote groep collega's te werken aan het 'redden' van archieven. Het gaf ook een kijkje in de keuken van het werken voor een collega-instelling in een ander land.' Heb je nog een toekomstwens? 'Ik hoop de komende jaren met net zo veel plezier te werken als ik tot nu toe heb gedaan.' Fransien Smeets redacteur Archievenblad en collectiebeheerder Gemeentearchief Weert. Naam: 29 november 1956 Geboorteplaats: - ■- -I- Bezoek aan Paaseiland, 28 november 2006. gehuwd met Wout, twee katten Opleiding: geschiedenis RU Groningen, Archiefschool, Kaart- en Atlas- beheer (GO-H) collectiebeheerder (stilstaand) beeld bij RHC Groninger Archieven Hobby's: 'hobby's' klinkt altijd zo mono maan. Ik hou van reizen, lezen, weven, wandelen, fietsen - waar ik allemaal weinig aan toe kom nummer 6 2014 33

Archievenblad | 2014 | | pagina 33