Wat doe je in je vrije tijd? Welke interesses had je als tiener? 'Als tiener heb ik enkele jaren dwars- fluitles gehad. Niet bijzonder succesvol, ik ben niet zo muzikaal. Ook heb ik twee jaar getennist. Ik moest maar eens wat aan sport doen, vond mijn moeder, en tennis was volgens haar leuk. Toen ik na twee seizoenen nog steeds geen begin van een vermoeden had wat er nou zo leuk was aan tennis, ben ik gestopt. Met een vriendin ging ik regelmatig naar de schouwburg, vooral naar cabaret en ook wel ballet.' Heb je nog contacten uit die tijd? 'Vorig jaar heb ik toevallig een reünie gehad van de eindexamenklas. Voor het overige heb ik nog wel contacten met mensen uit mijn vroege jeugd, maar niet van de middelbare school.' Overhandiging van het boek 'Groninga Dominium' door de auteur en kaartverzameiaar Piet Wijk, 3 november 2006. Verhuizing van het Groningse stadsarchief, 1997. vakantie gingen, zat ik met de atlas op schoot naast mijn moeder in de auto. Als wegenkaart was hij overigens niet zo geschikt. Gelukkig had mijn moeder ook ANWB-kaarten waarmee ik haar de weg kon wijzen. Atlassen en plaatjes kijken, twee dingen die al heel lang mijn belangstelling hebben.' Welk onderwijs heb je na de lagere school gevolgd? 'Na de brugklas ging ik naar het gymna sium. Halverwege de tweede klas verhuisden we naar Groningen. Ik bleek bij alle vakken een grote achterstand te hebben. Voor de meeste vakken kon ik die inhalen, maar Latijn was geen succes. Zo ging ik van 2 gym naar 3 atheneum en dat heb ik afgemaakt.' Van wat voor soort vakanties hou je? 'Verre reizen en actieve vakanties. Toen ik een jaar of 10 was, las ik Kon Tiki van Thor Heyerdahl. Sindsdien wilde ik een keer naar Paaseiland. Daar heb ik mijn 50e verjaardag gevierd. Een andere bijzondere reis was naar Zuid-Afrika. Een zus van mijn opa is daar in 1912 naartoe geëmigreerd. Zij was er directrice van een meisjesschool in Stellenbosch. Ze heeft daar goed werk verricht, want er is een straat naar haar vernoemd. Heb je favoriete landschappen? Ja, weidse lege landschappen. Dat kan Patagonië zijn of Australië, maar ook de Wadden.' 'Ik ga één keer per week naar een weefcursus. Mijn man woont in Amsterdam, waar we dus regelmatig zijn. Vaak gaan we naar een museum of tentoonstelling. We komen met enige regelmaat bij het FOAM, of de Hermitage, het Van Goghmuseum en dergelijke. Vooral beeldende kunst en fotografie bekijken we. En vanuit Amsterdam gaan we ook nog weleens naar een grote tentoonstelling elders in de Randstad, dat gaat toch wat makkelijker dan vanuit Groningen. Als we in Groningen zijn, gaan we naar mijn hoogbejaarde moeder. Ik fitness twee keer per week, wat heel wat is voor iemand die eigenlijk niet van sport houdt. Verder zit ik nog in het bestuur van de Gerrit van Houten Stichting, die de nalatenschap van de schilder Gerrit van Houten (1866-1934) beheert. Gerrit van Houten was een getalenteerde schilder die helaas op jonge leeftijd geestesziek werd. Hij was een neef van Sientje Mesdag-van Houten, de vrouw van de schilder Hendrik Willem Mesdag. Het werk van Gerrit beslaat de periode circa 1880-1892. Toen ging hij naar Santpoort en mocht hij niet meer schilderen. Een triest leven. Zijn broers en zussen hebben een stichting opgericht om zijn werk te bewaren, en ook wat de familie verder zoal aan kunstwerken had. nummer 6 2014 31

Archievenblad | 2014 | | pagina 31