Is dit het enige project van het Erfgoedcluster in het kader van het 600-jarig jubileum? Noem eens wat voorbeelden. Hoe zijn de reacties? Jac geeft tekst en uitleg bij de expositie 'WeertJubileert' (foto part. coll.). de website komen ons heel goed van pas. Om het voor jong en oud leesbaar te houden, kiezen we een toegankelijke schrijfstijl. Niet te veel moeilijk woorden of lange zinnen. Voor de historici is er, waar mogelijk, een bijlage met een getranscribeerde tekst. Dus de ene dag iets uit de vijftiende eeuw, de volgende dag iets uit deze eeuw. Elk verhaal bestaat uit circa 250 woorden en wordt voorzien van bronvermelding en passende illustratie. Dat laatste is soms knap lastig. Het moet een 'praatje zijn bij een plaatje', niet meer en niet minder.' rency, werd toen in Brussel onthoofd. Op 29 juni 1945 ging het er een stuk vredelievender aan toe: de rector van het Bisschoppelijk College in Weert ontving toen een dankbetuiging voor zijn inzet tijdens de Tweede Wereld oorlog. Ook de bevrijding van Weert op 22 september 1944 komt trouwens aan de orde. Weert heeft een bloeiende lakenhandel gekend. Een belangrijke handelaar was Willem van Heythuysen. Zijn overlijden op 6 juli 1650 is een mooie aanleiding om iets over hem te vertellen. Kortom: voldoende afwisseling, lijkt me zo!' middelen inzetten maar het ontbreekt nu eenmaal aan voldoende geld voor een publiciteitscampagne. Iets waar dit project wel recht op heeft; nu ben ik teveel afhankelijk van gratis publiciteit.' 'Fijn dat je het vraagt. Ik wil iedereen graag uitnodigen om naar onze tentoonstelling 'Weert Jubileert' in De Tiendschuur aan de Recollectenstraat in Weert te komen. Hierin presenteren we tien bijzondere jubilea, zoals de oprichting van het Timmermansgilde in 1484, het overlijden in 1964 van illustrator Piet Broos en honderd jaar station Weert. Omdat schrijver Gerard Reve veertig jaar geleden in Weert zijn koninklijke onderscheiding kreeg, wordt ook daar aandacht aan besteed. Voor de echte Reve-bewonderaars een niet te missen kans om een nooit eerder vertoonde film van Reve's bezoek aan de Budelse Drukkerij te bekijken, een landelijke primeur en nog te zien tot en met 11 januari 2015.' Meer informatie over het Erfgoedcluster Weert vindt u op www.erfgoedhuisweert.nl. Redactie Archievenblad 'Bij de keuze van de onderwerpen kun je natuurlijk niet om een aantal belangrijke data in de Weerter geschie denis heen. De verlening van het marktrecht op 5 mei 1414 is wellicht de belangrijkste. Ook een mijlpaal: op 1 januari 1998 werden de gemeenten Stramproy en Weert officieel samen gevoegd. Of wat dacht je van de toeken ning van de 'Penning van Verdiensten' aan de van oorsprong Rotterdamse volks zanger Johnny Hoes? Op 6 april hebben we de eeuwenoude vete tussen Weert en Roermond besproken. Onder de titel 'Veldslag bij Tungelroy' (een kerkdorp van Weert, red.) is verslag gedaan van een herdenking in de Martinuskerk. Ook 5 juni 1568, de dag dat de Nederlandse Opstand begon, passeert de revue. De heer van Weert, Philips de Montmo- 'In de eerste maanden van dit jaar was er een enorme toename van bezoekers aan de website. Ik krijg heel wat positieve reacties op het project en op de verhalen. Het valt mij op dat de mails die ik ontvang uit het hele land komen, en zelfs daarbuiten. Ook word ik door veel mensen aangesproken over het project. De regionale krant De Limburger heeft begin januari een mooi artikel geplaatst. Dat heeft zeker geholpen. Bovendien plaatst de lokale omroep Weert FM dagelijks een samenvatting van het verhaal op haar kabelkrant. Sinds een aantal maanden gebruik ik onze Facebook- en Twitter- accounts met een link naar het verhaal. In onze maandelijkse rubriek 'Toen en Noow' in het advertentieblad De Trompetter/ Land van Weert besteden we geregeld aandacht aan een onderwerp uit de Weerter geschiedenis. Graag zou ik meer Register van Marktrecht op 5 mei 1414 (GAW OAA inv. nr. 20). nummer 6 2014 25

Archievenblad | 2014 | | pagina 25