Stadsarchief Amsterdam Stadsarchief 's-Hertogenbosch het aantal bezoeken met hooguit een lichte daling. Het Zeeuws Archief verwacht dat het aantal bezoeken globaal hetzelfde blijft. Natuurlijk zal het aantal bezoeken door de toenemende digitale dienstverlening dalen, maar omdat het Zeeuws Archief extra dienstverlening in de studiezaal heeft gerealiseerd, gaat de dienst er vanuit dat hierdoor het aantal bezoeken in ieder geval voor de komende jaren redelijk stabiel zal blijven. De extra dienstverlening bestaat uit een service balie van het Kadaster en genealogische dienstverlening door vrijwilligers van het Genealogisch Centrum Zeeland in de studiezaal van het Zeeuws Archief. Historisch Centrum Leeuwarden gaat uit van stabilisatie. Dat heeft te maken met het feit dat de archieven van een buurgemeente sinds dit jaar in het HCL berusten en er per 2018 nog een gemeente bij zal komen in het kader van een herindeling. Ook komen de bouwdossiers voorlopig niet digitaal beschikbaar en dat betekent dus fysiek bezoek van aannemers, architecten, projectontwikkelaars, makelaars en anderen. Regionaal Archief Alkmaar verwacht dat het aantal bezoekers stabiel blijft. Tresoar verwacht er juist meer, omdat ze in samenwerking met University Campus Fryslan extra studenten hopen binnen te halen. Het Markiezenhof ziet vanaf oktober 2013 weer een stijging ten opzichte van van voorgaande jaren, vooral veroorzaakt door een aantal grote onderzoeken dat plaatsvindt. Bij Het Utrechts Archief nam het fysieke bezoek (in aantal bezoeken) aan de studiezalen in 2011 af met 5%, in 2012 met 2% en in 2013 met 11% (naar 6521 personen). Daar staat tegenover dat bezoekers beter voorbereid zijn wanneer ze de studiezaal bezoeken. Als gevolg hiervan steeg het aantal aangevraagde archiefstukken in het afgelopen jaar zeer sterk. Ook het gebruik van de digitale bronnen verviervoudigde. Gemeentearchief Zeist verwacht in de toekomst minder bezoekers. Na de verbouwing zijn veel vaste bezoekers niet meer geweest. Dit komt deels door ouderdom en ziekte. Het Haags Gemeentearchief kent qua fysiek bezoek een lichte daling, maar via de website is er een toenemend aantal bezoekers. Gemeentearchief Zaanstad meldt een nummer 6 2014 17

Archievenblad | 2014 | | pagina 17