Haags Gemeentearchief, Den Haag Historisch Centrum Leeuwarden Historisch Centrum Overijssel, Zwolle gebouw aan de Alexander Numankade werd gerenoveerd, is de studiezaal geheel vernieuwd. Deze studiezaal is op 19 september 2011 in gebruik genomen. De gemeenten Stichtse Vecht, De Bilt, De Ronde Venen en Weesp hebben evenmin reden tot klagen. In 2009 is het nieuwe gebouw in Breukelen geopend. Het RHC Vecht en Venen komt voort uit het gelijknamige streekarchivariaat. Dit archivariaat bestond uit een aantal studiezalen in gemeentehuizen. Door centralisatie is de dienstverlening verbeterd. Streekarchief Gooi- en Vechtstreek beschikt sinds 2009 over nieuwe huisvesting. Het Haags Gemeente archief heeft verbouwd vanwege de splitsing van de studiezaal in een studiezaal voor inzage van originelen en een studiezaal waar geen originelen ingezien kunnen worden. De studiezaal van het Regionaal Archief Tilburg wordt komende zomer verbouwd en zal dan van 23 juni tot 8 september gesloten zijn voor het publiek. Het Gelders Archief is vorig jaar verhuisd. Ze zijn naar een compleet nieuwe studiezaal gegaan. Reden van verhuizing was het ruimte gebrek voor de archieven (ze hadden vier verschillende depotlocaties) en uiteraard verbetering van de werk- en studiezaalomgeving. De gemeente Texel is in 2011 in een nieuw gebouwd gemeentehuis getrokken, met een nieuwe archiefbewaarplaats en een nieuwe studiezaal. We gaan kriskras door het land, want per 1 december 2014 verhuist de studiezaal van het Dordrechts Archief naar Het Hof; de studiezaal wordt gekoppeld aan het historisch museum dat daar gehuisvest wordt. Stadsarchief Rotterdam heeft één studiezaal; tot 2011 was er een aparte studiezaal voor genealogie maar die is uit efficiency overwegingen opgeheven. Overigens wordt deze studiezaal in het najaar weer in gebruik genomen als bezoekers centrum voor de dienstverlening rondom bouwvergunningen. Ten gevolge van interne verhuizingen binnen de gemeente komen namelijk alle Rotterdamse vergunningendossiers dit jaar in het stadsarchief beschikbaar. Op 2 mei 2014 was de studiezaal van Streekarchief Midden-Holland op de Groeneweg in Gouda voor het laatst geopend. Vanaf dinsdag 13 mei is het streekarchief geopend op de nieuwe 14 2014 nummer 6

Archievenblad | 2014 | | pagina 14