Gemeentearchief Wageningen Investeringen Gemeentearchief Zaanstad, Zaandam Streekarchief Gooi- en Vechtstreek, Hilversum ze lezingen en activiteiten voor een breed publiek aan. Ook Streekarchief Langstraat Heusden Altena mocht zich verheugen in uitbreiding van de openingstijden als gevolg van de toetreding van de gemeente Waalwijk tot het streekarchief per 1 juli 2013. Verruiming van de openingstijden was een langgekoesterde wens, die kon worden gerealiseerd door de komst van medewerkers van het voormalige Gemeentearchief Waalwijk waardoor extra capaciteit voor de studiezaal beschikbaar kwam. Is er gezien deze ontwikkelingen (meestal krimp) de afgelopen vijf jaar nog geïnvesteerd in de studiezalen? Is er verbouwd? Daar lijkt het wel op. Euregionaal Historisch Centrum Sittard-Geleen heeft sinds 14 mei 2012 een nieuwe studiezaal in gebruik bij de locatie in Sittard, alwaar in 2010 een nieuwe archiefbewaarplaats is gereali seerd. Regionaal Archief Zutphen geeft aan dat er niet is verbouwd, wel zijn er meer internetwerkstations aangebracht. Stadsarchief 's-Hertogenbosch heeft de verlichting gemoderniseerd. Het Zeeuws Archief heeft in lijn met het bovenstaande in 2010 de ruimte verkleind omdat dat voor het mindere aantal fysieke bezoekers voldoende is. De vrijgekomen ruimte wordt nu gebruikt door vrijwil ligers en medewerkers. Historisch Centrum Leeuwarden heeft enkele jaren geleden een deel van het informatie centrum ingericht als tentoonstellings ruimte. Een reden was ook het afnemend gebruik door onderzoekers. Bij het Regionaal Archief Alkmaar is de studiezaal geheel vernieuwd in verband met de verhuizing naar het huidige gebouw in 2010. Bij Tresoar kunnen ze er geen genoeg van krijgen: de studiezaal is een aantal jaren geleden (2008/2009) verbouwd en dat gaat binnenkort weer gebeuren. Doel is de ruimte aantrekke-lijker te maken voor studenten en bezoekers zonder specifieke zoekvragen. In Bergen op Zoom is het archief in april 2010 verhuisd naar het museum in het Markiezenhof. Daarbij is een kleinere, nieuwe studiezaal ingericht, afgestemd op de bezoekersaantallen. Bij Het Utrechts Archief dateert de inrichting van de studiezaal aan de Hamburgerstraat uit 2008. Toen het nummer 6 2014 13

Archievenblad | 2014 | | pagina 13