Gemeentearchief Coevorden Gemeentearchief Goes Gemeentearchief Texel Bergen op Zoom, dat zowel museum als archief is, kent als gevolg van de fusie met en de verhuizing van de studiezaal naar het museum eenzelfde verschuiving. Bij Het Utrechts Archief is per 1 januari 2011 de zaterdagopenstelling (10.00 17.00 uur) van de studiezaal genealogie en huizenonderzoek vervallen wegens gebrek aan belangstelling. Regionaal Archief Tilburg heeft de openingstijden in maart 2011 gewijzigd. De studiezaal is toen twee dagen dicht gegaan, op de woensdag en de donderdag. Die dagen zijn gekozen op basis van de bezoek-cijfers. De reden voor deze sluiting lag in de omslag naar een veel meer digitale dienstverlening. Het Gelders Archief is ook in 2011 één dag extra dicht gegaan in verband met inzet op digitalisering en dalende bezoekcijfers. Het Regionaal Archief Dordrecht voert eveneens verminderde belangstelling aan voor het beperken van het aantal zaterdagdiensten. Bij Stadsarchief Rotterdam zijn in 2009 de maandag middag- en de woensdagavondopstel ling komen te vervallen wegens bezuinigingen. Stadsarchief en Athenaeum- bibliotheek Deventer heeft de opening stijden in 2012 teruggeschroefd als gevolg van bezuinigingen. De opening op maandag t/m vrijdag van 11.00 17.00 is verschoven van 13.00-17.00 uur en de openstelling op donderdagavond en op zaterdagmiddag is komen te vervallen. Het Historisch Centrum Overijssel meldt eveneens verminderde openingstijden als gevolg van bezuinig ingen. Het Westfries Archief heeft na juni 2014 geen avondopenstelling meer. Deze hielden ze tweemaal per maand (behalve in juli en augustus). Reden: de belangstelling vanuit het publiek loopt sterk terug. Het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven (RHCe) heeft de openingstijden teruggebracht, deels ingegeven door bezuinigingen, deels een gevolg van de verworvenheden van het internet; de onderzoeker kan steeds meer werk vanuit thuis verrichten. Een heel ander geluid komt van het Drents Archief. Vervallen zijn de dinsdagavond 17.00-21.30 uur en vrijdagmiddag 13.00-17.00 uur, maar nieuw is de openstelling van één zondagmiddag per maand (13.00-17.00 uur). Reden: het Drents Archief richt zich met ingang van oktober 2012 op nieuwe doelgroepen. Op zondagmiddag bieden Dirkje Mulder en Geert van der Woude aan het werk in de studiezaal, 2 mei 2014. 12 2014 nummer 6

Archievenblad | 2014 | | pagina 12