Inhoud Rabobankarchieven: belangrijk, uniek en representatief. De mogelijke praktijk van de Nieuwe Selectie Aanpak Het archief uit, het atelier in: een nieuwe vorm van kennisdeling Bouwen met informatie, ook iets voor archivarissen? 'Communicatie is een centraal begrip bij het doen en uitdragen van onderzoek.' In gesprek met Kees Zandvliet Vanwege het coöperatieve karakter hebben de Rabo- banken een unieke positie in de maatschappij. Dat is ook zicht baar in de historische archieven, maar die hebben vaak geen prioriteit. Een gemiste kans, want het economisch belang van Rabobanken en het cultuur historisch belang van een even wichtige lokale archiefcollectie, hoeven elkaar niet te bijten. Ron Elsinga In september dit jaar gaan de 'open ateliers' van start, een initiatief van het Platform voor Archiefonderwijs en -onderzoek (PAOO). De nadruk ligt op het woordje 'open', omdat alle professionals op het gebied van archiefinformatie van harte worden uitgenodigd om deel te nemen aan de ateliers. Erika Hokke en Els van den Bent We bouwen wat af: woningen, bruggen, voetbalstadions, het kan niet op. Er moet worden getekend, ontworpen, getest en informatie moet worden vastgelegd. Vergunningen worden verstrekt en de finan ciering wordt zo transparant mogelijk gepresenteerd. Weg met de bouwfraude, leve de archivering en openbaarheid. Simpel? Praat mee op de KVAN-dagen. Als dienstweigeraar belandde hij bij het Algemeen Rijks archief. Gelukkig maar, want het was het begin van een kleurrijke loopbaan in het archiefwezen. Hij begon bij cartografie, maar inmiddels slaat Kees Zandvliet als verbin dingsofficier de brug tussen het Amsterdam Museum en de Universiteit van Amsterdam. Een portret. rtje Tuinstra I 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 12 Rabobankarchieven: belangrijk, uniek en representatief. De mogelijke praktijk van de Nieuwe Selectie Aanpak, Ron Elsinga 16 Het archief uit, het atelier in: een nieuwe vorm van kennisdeling, Erika Hokke en Els van den Bent 22 Duurzaamheid duurt lang, Ruud Yap 24 Bouwen met informatie, ook iets voor archivarissen?, Theo Kremer 27 Verbeteren kun je leren. BRAIN helpt archieven bij zelfevaluatie kwaliteitszorg, Rens Frommé 30 Column 33 KVAN Nieuws 35 KVAN Nieuws SNAAI Lab 37 Uitgelezen 38 Agenda 40 Burgerlijke Stand: 'Communicatie is een centraal begrip bij het doen en uitdragen van onderzoek.' In gesprek met Kees Zandvliet, Floortje Tuinstra nummer 5 201 4 3

Archievenblad | 2014 | | pagina 3