'Ik ben heel trots op mijn gezin. In stadion 'De Kuip', vlak voor het begin van een wedstrijd van Feyenoord. Herman toont zijn twee grootste hobby's: wandelen en de spoorwegen. ook voor het archiefwezen in het alge meen, en die ontwikkeling gaat door.' Waar brengt dat het archiefwezen in pakweg 2030? 'Misschien zijn 'de archieven' in 2030 wel helemaal online te vinden, in één plaatsonafhankelijk platform. De fysieke studiezaal bestaat denk ik niet meer. Of zij heeft een heel andere functie, bij voorbeeld meer in de museale sfeer. De fysieke collectie kunnen we ook ergens op de Veluwe kwijt, met goede bewaar- condities en mogelijkheden om (zo nodig) scans te maken. Ik kan mij een dergelijk landelijk platform goed voor stellen, hoewel specifieke regionale kennis ook altijd nodig blijft. Misschien wordt er wel gewerkt met regionale adviseurs of iets dergelijks, waarnaar iemand zo nodig wordt doorverwezen. Maar ook ik weet niet hoe 2030 eruit ziet hoor!' Herman, ik heb nog één vraag aan je. Wat heb jij als Twentenaar toch met de wedstrijden van Feyenoord? 'Dat heeft eigenlijk alles met mijn vrouw Bernadette te maken. Ik leerde haar kennen in Utrecht in 1975, waar zij ook geschiedenis studeerde. Ze kwam uit Rotterdam en bleek een fanatiek aan hanger van Feyenoord te zijn. Zelf had ik weinig met voetbal. Nog steeds niet trouwens, hoewel ik Feyenoord wel een warm hart toedraag. Maar Bernadette heeft er des te meer mee en ze heeft ook onze drie dochters zwaar geïndoctri neerd. We hebben als gezin dan ook twee seizoenskaarten van de club en Feyenoord speelt in huis een grote rol. De wc is geworden tot de centrale plek van deze verering. Er hangt een Feyenoord kalender, een Feyenoord poster, een Feyenoord lamp, er staat Feyenoord merchandise op de stortbak enzovoorts. Een beetje een vreemde plek misschien, maar het voordeel is dat iedere bezoeker van ons huis daarmee in aanraking komt.' Maar dan vraag ik mij nog steeds af waarom iedereen het met jou over Feyenoord heeft. Je zegt toch dat je er eigenlijk niets mee hebt? 'Tja, wellicht denken ze dat de uitslagen van de wedstrijden mijn humeur bepalen? Maar dat hebben ze dus mis.' Nico Vriend redacteur Archievenblad en medewerker publieksdiensten bij het Noord-Hollands Archief. nummer 7 2013 49

Archievenblad | 2013 | | pagina 49