1 Inhoud W O Reproductiekosten, auteursrecht en dan ook nog een 'gebruiks- vergoeding'? 'De toegevoegde waarde van ons vak zit in vernieti gen.' Terugblik KVAN- dagen 2013 Drijven archiefcongressen de deelnemers nu juist bij elkaar of uit elkaar? Sommige discussies rondom het thema 'Kiezen!' leken de tweespalt juist te bevorderen, maar bij koffie, thee, lunch en diner overheerste een gemoedelijke collegialiteit. De redactie was op volle sterkte aanwezig tijdens de KVAN-dagen 2013 en maakte een verslag vanaf de vloer. E-depot in de provincie. Naar een gemeenschap pelijke voorziening in Overijssel De afgelopen jaren is er flinke vooruitgang geboekt op het terrein van het e-depot. De pioniers Stadsarchief Amsterdam en Stadsarchief Rotterdam hebben al enkele jaren een werkend e-depot, maar ook in de provincie worden stappen gezet. Overijssel neemt het voortouw. ''I 'Werken als archief inspecteur beschouw ik nog altijd als een uitda ging.' In gesprek met Ria van den Heuvel 24 Substitutie van papieren documenten door digitale documenten in de gemeente Tiel, Gerda Stolk 26 Persoonsgegevens in de EU. Achtergronden en issues, Tjeerd Schiphof Archieven hebben de taak uiteenlopende bronnen te beheren en beschikbaar te stellen. Het zijn instellingen zonder winstoogmerk, maar ze maken wel kosten. Gebaseerd op auteursrecht en/of reproductierecht, worden die kosten bij beschikbaar stelling in rekening gebracht. Dat roept discussie op. Redactie Archievenblad I Redactie Archievenblad Vries en Vincent Sleebe I Ze is positief ingesteld, gedreven en volhardend. Provinciaal archiefinspecteur Ria van den Heuvel weet wat ze wil en pakt de kansen die ze krijgt. 'Waar een wil is, is een weg.' Fransien Smeets Burgerlijke Stand 04 Van de redactie 05 De archiefervaring 07 Nieuws uit het veld 10 Reproductiekosten, auteursrecht en dan ook nog een 'gebruiksvergoeding'?, Redactie Archievenblad 14 'De toegevoegde waarde van ons vak zit in vernietigen.' Terugblik KVAN-dagen 2013, Redactie Archievenblad 18 'Ik ben nu een meer complete inspecteur.' Een verslag van de opleiding Internal auditing voor archief inspecteurs, Hans Zwaanswijk 20 E-depot in de provincie. Naar een gemeenschappelijke voorziening in Overijssel, Bert de Vries en Vincent Sleebe 23 Particuliere Archieven niet in de kou, Nico van Horn 28 Zoetermeermijnstad: digitaal jong en oud, Cees Heeren 30 De kwestie Caron en de verhouding tussen BRAIN en KVAN, Theo Thomassen 33 Column 35 Uitgelezen 37 Agenda 38 Burgerlijke Stand: 'Werken als archiefinspecteur beschouw ik nog altijd als een uitdaging.' In gesprek met Ria van den Heuvel, Fransien Smeets nummer 6 201 3 3

Archievenblad | 2013 | | pagina 3