Nieuws uit het veld Voorgenomen fusie KB en NA bevroren Alle mensen Oorlogsbronnen.nl is onderdeel van het Netwerk Oorlogsbronnen. DiMCoN. Netwerk Oorlogsbronnen heeft in afstemming met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed - de beheerder van DiMCoN - een selectie gemaakt uit het aanbod van deze portal. Via de zoekdienst vindt u nu dus ook data en beschrijvingen van oorlogsgerelateerde collecties uit bijvoorbeeld het Rijksmuseum, het Tropenmuseum en het Joods Historisch Museum. Wie in Oorlogsbronnen.nl zoekt op Westerbork vindt onder andere een overzicht van foto's met daarop de oorlogsmonumenten van de site van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, transport lijsten uit de collectie van het NIOD, foto's van wachtende Joden voor deportatie naar Oost-Europa uit de Beeldbank WO2, kamptekeningen uit de collectie van het NIOD en MUSEON, dagboeken uit het Geheugen van Nederland, filmpjes uit Oorlog in Blik, getuigenverhalen uit het project Getuigen Verhalen en krantenartikelen van de Historische Kranten-website van de Koninklijke Bibliotheek. Afgelopen jaar is er door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap intensief samengewerkt met de Koninklijke Bibliotheek (KB) en het Nationaal Archief (NA) om één nieuwe gezamenlijke organisatie te vormen. Recent heeft staatssecretaris Zijlstra besloten om het fusieproces te bevriezen. Het inhoudelijke doel van de fusie - kwaliteitsverbetering voor gezamenlijke klanten en de toekomstige digitaliseringsopgave - blijft van belang. Daarom start het ministerie van OCW een bredere verkenning. IJzeren archiefkast uit Dordrecht. Char ters bevatten de belangrijkste rechten van een stad en werden daarom veilig bewaard in kasten of kisten, vaak met meerdere sleutels die in verschillende handen waren (coll. DiEP; foto Peter Horsman). Casper Molmans heeft met ingang van 1 november zijn functie als directeur bij SOD opleidingen neergelegd. Molmans vervulde deze functie sinds 2002 en heeft enige jaren terug een koers ingezet naar verbreding van SOD opleidingen. Molmans stapt over naar Opleidingspartners, specialist op het gebied van maatwerk erkend MBO en HBO voor bedrijven en instellingen. Als nieuwe directeur SOD opleidingen is Yolande de Heus benoemd. Zij heeft ruime ervaring als opleider in diverse management- en directiefuncties bij verschillende opleidingsinstituten en zal de aangekondigde koers naar verbreding voortzetten. De KVAN wenst Casper Molmans en Yolande de Heus veel succes in hun nieuwe functies. Caroline de Hart zal per 1 januari 2013 de redactie van het Archievenblad verlaten. Zij was verantwoordelijk voor de rubrieken Nieuws en Agenda. Ook coverfotograaf Maurice Lipsch zal met ingang van het nieuwe jaar het stokje overdragen, en wel aan Sjoerd Knibbeler. Lipsch: "Na drie jaar met veel plezier de covers gemaakt te hebben is het tijd voor wat anders. Ik bedank iedereen van het Archievenblad voor de fijne samenwerking. Bijzondere dank ben ik verschuldigd aan de directie en medewerkers van het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven voor hun medewerking, waardoor ik steeds toegang had tot originele archiefstukken, depots, dozen en andere archiefmaterialen. Al laatste bedank ik mijn vrouw Ivonne voor al haar bijdragen en enthousiasme." De redactie wil op haar beurt Caroline de Hart en Maurice Lipsch bedanken voor hun inzet en betrokkenheid. nummer 10 2012 11

Archievenblad | 2012 | | pagina 11