"Eerlijk gezegd ben ik het hoofdstuk 'archieven' aan het afbouwen. Als we in het buitenland op vakantie zijn, gaan we nooit naar archieven. Met de oud collega's heb ik weinig contact. En de studiedagen zijn behoorlijk kostbaar als je ze zelf moet betalen. Maar ik ben heel blij met de Hendrik van Wijn penning die ik heb gekregen als erkenning voor mijn werk." "Fotografie is ook een hobby van me. Al heel vroeg heb ik een camera gekocht, namelijk toen ik 15 jaar was, met het geld van mijn eerste baan op het hoofdkantoor van Albert Heijn. Ik heb onder andere veel architectuurfoto's gemaakt. De zwart-witfoto's heb ik zelf allemaal afgedrukt. Het voordeel van de digitale camera's van tegenwoordig is dat kleurenfoto's nu heel goed, snel en gemakkelijk te bewerken zijn. Maar dat ben ik pas gaan doen na mijn FPU; tot dochter woont in Denemarken, maar ook vóórdat zij daar woonde gingen we al veel naar Scandinavië. In het zuiden is het veel drukker in de zomer. We gaan wel naar Frankrijk en Duitsland maar dan meer in het voor- en naseizoen. Omdat we een dochter hebben in Assen met schoolgaande kinderen, zijn we nu nog aan die schoolvakanties gebonden, maar dat gaat volgend jaar veranderen. Dan krijgen we veel meer mogelijk heden en kunnen we bijvoorbeeld ook naar Sevilla en Turijn. Dat kost nu nog te veel reistijd als je maar één week weg kunt." Heb je nog plannen voor de toekomst? Dick Deuzeman redacteur Archievenblad voor Friesland. Bij de parochiearchieven in het Drents Archief, 2010 (foto Marlies Bosch, www.boschphotography.com). dan toe fotografeerde ik nog altijd met filmpjes. Pas in 2001 hebben we hier in huis de eerste computer gekregen, op aandringen van mijn vrouw. Ik had zelf wel genoeg aan de computer op het werk." Jullie kamperen toch ook graag met de caravan? "Dat is inmiddels een camper geworden We gaan inderdaad graag op pad. Een 45-jarig huwelijksfeest op 31 maart 2012. Afgebeeld zijn Arnold en zijn vrouw Monique, een vriendin, vier kinderen, negen kleinkinderen en partners (foto part. coll.). nummer 5 2012 45

Archievenblad | 2012 | | pagina 45