gevangenissen en bevolkingsregisters. Hierop besloten wij eind 2001 met het programma ISIS een eigen website met persoonsbestanden te lanceren, 'Zeeuws Archief ISIS'. We zagen de kansen die ISIS ons bood en hebben in tien jaar tijd een mooi platform kunnen bouwen waarmee het Zeeuws Archief meer dan 7 miljoen persoonsvermeldingen uit diverse bronnen, waaronder de burgerlijke stand, publiceert. De waardering van het publiek voor deze website is hoog. Vanaf 2007 noemen we de website 'Zeeuwen Gezocht'. De kracht is niet alleen de grote diversiteit aan bronnen (geen enkele andere archiefdienst kan hieraan tippen), maar ook de communicatie met het publiek. We reageren op elke mail van gebruikers, informeren hen door middel van een mailinglist en vanaf 2010 via een weblog en Twitter. Ik ben nog steeds onder de indruk van de bezoekerscijfers die we met Zeeuwen Gezocht halen, meer dan 600 bezoekers per dag. Toen ik nog hoofd studiezaal was, deden we ons uiterste best om zoveel mogelijk bezoekers naar de studiezaal te lokken, maar het archief wezen heeft pas echt de wereld veroverd dankzij internet." "In 2007 begonnen de voorbereidingen voor de vervanger van GenLias. Namens het Zeeuws Archief heb ik mij toen aangemeld omdat we geloofden in de nieuwe opzet van een landelijk platform voor persoonsdata van archiefdiensten. We waren bereid om Zeeuwen Gezocht hiervoor op te geven. Vier jaar lang heb ik met enige regelmaat mijn vertrouwde provincie verlaten om mee te denken en mee te praten over dit idee. Gaandeweg het proces begon ik het vertrouwen in het eindproduct van 'WieWasWie' te verliezen. De betrokkenheid van de deelnemende archiefdiensten was matig en de mensen die dit project moesten uitvoeren, hadden te weinig feeling met het archiefwezen en de materie. Dit alles heeft ertoe geleid dat het Zeeuws Archief een alternatief voor ISIS is gaan zoeken om toch met de website Zeeuwen Gezocht door te blijven gaan. Dat alternatief vonden we bij De Ree archiefsystemen. We zijn tevreden over de samenwerking en ik denk nog regel matig terug aan de woorden van Erik de Ree: 'Dergelijke projecten (WieWasWie) moet je niet zelf doen, maar door het bedrijfsleven laten uitvoeren'. Toenmalig directeur van het Zeeuws Archief, Roelof Koops, vond in 2007 dat wij als organisatie de digitale kanteling moesten maken en de organisatie ging op de schop. Ik heb deze kanteling al vanaf 2001 ervaren en ik geniet er nog elke dag van. In de nieuwe organisatiestructuur, vanaf februari 2009, heb ik de functie van senior informatiebeheerder. Behalve met Zeeuwen Gezocht houd ik mij ook bezig met de beeldbank." "Mijn passie is heemkunde. Als puber was ik al enorm geïnteresseerd in de geschiedenis en in de bijzonderheden van mijn woonomgeving. Het voormalige eiland Walcheren heeft een rijke geschiedenis en een afwisselend landschap. Behalve mijn werkzaam heden voor de Heemkundige Kring Walcheren fotografeer, wandel en fiets ik graag. Daarnaast heb ik tot vorig jaar gezongen in een vocaal ensemble en ben ik nu op zoek naar een ander koor. Mijn vrouw heeft wel eens schertsend gezegd dat ik getrouwd ben met mijn werk. In dat geval is er dus sprake van bigamie. Maar zij werkt sinds 2007 ook bij het Zeeuws Archief (hoezo getrouwd met het werk?). Mijn zoon studeert civiele techniek in Delft en mijn dochter doet dit jaar eindexamen VWO." Verkleed als Lange Jan, de Abdijtoren van Middelburg, bij het afscheid van Lieuwe Zoodsma, 16 december 1994. Wat is je passie? Caroline Leistra redacteur Archievenblad en senior medewerker collectiebeheer bij het Nationaal Archief. Workshop tijdens de Landelijke Archievendag, oktober 2005. nummer 3 2012 37

Archievenblad | 2012 | | pagina 37