"Dankzij internet heeft het archiefwezen de wereld veroverd" In gesprek met Leo Hollestelle Sommigen belanden via een omweg in de archiefwereld, anderen willen vanaf hun jeugd niets anders. Leo Hollestelle behoort tot de laatste categorie. Een geboren archivaris met een passie voor heemkunde, altijd op zoek naar Zeeuwen... man met weinig ambities. Ik ben heel anders. Mijn moeder zei dikwijls: 'Leo is altijd bezig'. Ik heb nog een drie jaar jongere zus. Als kind was ik altijd aan het spelen, thuis met Lego en buiten met mijn vriendjes. In mijn beleving speelden we vaak oorlogje." Burgerlijke Stand Hoe was je jeugd? "Op 7 oktober 1964 ben ik in Goes geboren en ik kom uit een echt Goes geslacht, met de meest Zeeuwse familienaam die er bestaat. Een holle stelle is een buitendijkse drinkput die in het vroegere Zeeland werd gebruikt door herders die met hun schapen over de schorren zwierven. Daarop lagen verhogingen met een drinkput waar zij met hun kudden voor het hoge water konden schuilen. Mijn betovergrootvader begon in 1874 een smederij. Mijn opa heeft na de Tweede Wereldoorlog de smederij uitgebouwd tot een staal- en constructiebedrijf, dat bij het honderdjarig bestaan in 1974 het predicaat 'koninklijk' ontving en sindsdien als 'Koninklijke Hollestelle' bekend staat. Mijn opa had vier zonen, van wie mijn vader de jongste was. Hij ging niet in 'de zaak', maar ging werken bij een drukkerij. Dat heeft hij 46 jaar gedaan. Elke dag stond hij aan de drukpers. Hij is een rustige Kleuterschool 1971, 6 jaar oud. Hoe was je schooltijd? "Op de lagere school kon ik goed leren en ik had een prima geheugen voor allerlei details. Geschiedenis en aardrijkskunde waren mijn lievelingsvakken. Uit de schooltest Leo Hollestelle (foto's part. coll.). Caroline Leistra 34 2012 nummer 3

Archievenblad | 2012 | | pagina 34