archiefinspecteur m/v 28 uur per week Het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers is een gemeenschappelijke regeling van de acht Achterhoekse gemeenten Aalten, Berkelland, Bronckhorst, Doetinchem, Oude IJsselstreek, Oost Gelre, Montferland en Winterswijk. Het Erfgoedcentrum beheert de archieven van deze gemeenten en een unieke collectie beeldmateriaal en streekliteratuur uit en over de Achterhoek en Liemers. Het is een waar kenniscentrum van het streekeigene. In de archieven, in beeldcollecties, boeken en documentatie vind je alles over de streekcultuur en de streekhistorie. Verder kun je in het centrum terecht voor studie, voor het uitzoeken van je stamboom, voor gegevens over gebouwen, dorpen, steden en wijken, boerderij- en veldnamen, kerken, verenigingen en families. Alle informatie is gratis beschikbaar in de studiezaal en via de website. Het Erfgoedcentrum is een platte, informele organisatie. Vele vrijwilligers en 19 medewerkers werken in een vorig jaar prachtig verbouwd pand. Daarin zijn ook de bibliotheek en de VVV gehuisvest. De mensen van het Erfgoedcentrum voeren de archieftaken uit (verwerven, beheren en ter beschikking stellen van archieven, het toezicht houden op archiefvorming) en weten veel van het streekeigene. Dus helpen zij bij informatie over en onderzoek naar de eigen leefomgeving (uitgeven van publicaties over de Achterhoek en Liemers, activiteiten op het gebied van streektaal, volksgebruiken, muziek etc.). Werk U bent een archiefinspecteur die met een collega zorgt voor een goed informatiebeheer in de aangesloten gemeenten. U voert de wettelijke inspectietaken uit. U geeft voorlichting en adviseert over de totale informatiehuishouding en de uitvoering van archiefregelingen. U begeleidt de overbrenging van archieven. U adviseert over toekomstig archiefbeleid. Met uw kennis en kunde zoekt u uitwisseling en samenwerking met collega's in de provincie. U doet ook aan acquisitie. Soms assisteert u op de studiezaal. Medewerker U beschikt over een hbo werk- en denkniveau. U heeft de opleiding archivistiek gevolgd, bent daar mee bezig of u bent bereid deze te volgen. U heeft kennis en ervaring op het gebied van moderne archieven en ontwikkelingen in het vakgebied. U heeft affiniteit met cultuurhistorie en het werken binnen een cultuurhistorische context. U beschikt over rijbewijs en auto. U werkt zelfstandig. U bent enthousiast en ondernemend. Men noemt u een flexibel en omgevingsbewust mens. Collega's vinden u een teamplayer die beschikt over uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden. U bent hulpvaardig en begeleidt archiefbezoekers op een prettige manier. Arbeidsvoorwaarden Het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers biedt een boeiende baan met ontwikkelmogelijkheden. U krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst volgens de CAR-UWO. U verdient afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal 28/36 x 3.042,- bruto per maand (functieschaal 8, peildatum 1 januari 2011). Het Erfgoedcentrum kent gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitatie Voor meer informatie over de functie kunt u bellen met Femia Siero, directeur van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers, tel. (0314) 787078. Stuur uw sollicitatie, vergezeld van een curriculum vitae, uiterlijk 23 april 2012 per e-mail naar sollicitaties@doetinchem.nl. JANSSEN jl FILM w AUDIO SERVICES Voor archief, bedrijf of particulier: Alle conserverinaen en restauraties van uw beeld- en geluidsdragers: - Film 8mm - 9,5mm -16mm - 35mm - Geluidsdragers, zoals oude geluidsbanden/cassettes en grammofoonplaten - Videobanden, zowel oude als recente formaten Wij scannen en digitaliseren bovenstaande dragers naar wens op nieuwe analoge en/of digitale masters/harddisks. Voor uw filmarchief-benodigdheden: Aan- en afloopstroken van acetaat en polyester - Perforatie-reparatietape - Crystal Clear filmtape - Plakpersen voor alle gangbare filmformaten - Filmblikken voor 8mm -16mm - 35mm films - Vinegar Syndrome tester Ook bij vragen over AV-archivering kunnen wij u adviseren. Keizersveld 315803 AM Venray Holland Tel. (0478) 63 03 00, Fax (0478) 69 00 07 E-mail: info@janssenfilm.com Internet: http://www.janssenfilm.com

Archievenblad | 2012 | | pagina 32