Agenda Tentoonstelling Decemberfeesten Huis van Gijn heeft de unieke kans gekregen om een tentoonstelling te maken met spullen uit de privécollectie van Sinterklaas zelf. Samen met Archiefpiet is een keuze gemaakt uit de mooiste tekeningen en de meest bijzondere bezittingen van Sinterklaas. Denk bijvoorbeeld aan een schaalmodel van Pakjesboot 12, de mijter die Sinterklaas van 1965 tot 1985 op televisie droeg, en niet te vergeten de boeken en avonturen van televisie en film. De tentoonstelling biedt een spannend kijkje in de schatkamer van de goedheiligman. Kinderen kunnen het favoriete sinterklaasboek van hun (groot) ouders bekijken. De ouders herkennen zelf ongetwijfeld de elpee met sinterklaas liedjes waarbij ze ooit uit volle borst meezongen. Naast het sinterklaasfeest kom je alles te weten over Kerstmis, Oud Nieuw en zelfs Driekoningen, dat in januari gevierd wordt. Bijeenkomsten 19 december 2011, 9 en 30 januari 2012 Netwerkbijeenkomsten If then is now Doxis Seminar 2012 Cursussen Digitaal depot Auteursrecht voor archieven 6 december - 8 januari Locatie: Huis van Gijn, Dordrecht. Info: www.huisvangijn.nl iii Plll If then is now (voorheen Plaatsen van Betekenis) organiseert een aantal netwerk bijeenkomsten om kennis en ervaringen uit te wisselen over hoe erfgoed en toeristisch aanbod gekoppeld en toegankelijk gemaakt kunnen worden. De netwerk bijeenkomsten krijgen het karakter van workshops. Onderwerpen die aan bod komen zijn 'erfgoed toerisme', locatieve media, verdienmodellen, sociale media ten behoeve van PR, vrijwilligers en webshops. Vanzelfsprekend wordt ook een toelichting gegeven op het gebruik van het project en een instructie hoe erfgoedinstellingen via If then is now een breder publiek kunnen bereiken. De doelgroep van de netwerk bijeenkomsten bestaat uit diverse erfgoed instellingen (onder andere monumenten, musea, archieven, landschappen, archeolo gische vindplaatsen, historische vereni gingen, lokale en regionale toeristische organisaties) die Nederland en Vlaanderen rijk zijn. Aan de hand van hun feedback wil If then is now ontdekken welke verbindende rol ze kan spelen tussen erfgoedorganisaties en het publiek. De bijeenkomsten duren telkens een middag en worden afgesloten met een informele borrel. Inschrijven kan voor alle bijeen komsten, maar er is een zekere overlap tussen de sessies. Deelname is gratis maar per keer is er wel een maximum van 20 deelnemers. Locatie: divers Info: www.plaatsenvanbetekenis. nl/2011/10/28/locatie-beleving- netwerkbjeenkomsten/ 7 februari 2012 De analoge wereld transformeert naar een digitaal universum. De beroepspraktijk van de DIV verandert. Tijdens het jaarlijkse Doxis Seminar gaan sprekers van naam in op diverse actuele thema's in het vak gebied van DIV en ICT, waaronder: verder gaande digitalisering en dataverrijking; informatie- en risicomanagement; web- en social media-archivering; toepassingen van cloud computing; veranderend archieftoezicht; en tot slot geeft 'spindoctor' Jack de Vries advies hoe u DIV 2.0 nóg sterker op de kaart kunt zetten. Locatie: Beurs van Berlage, Amsterdam Info: www.doxis.nl/doxis-expertise-cen- trum/doxis-seminar-2012/ 9 en 23 februari, 8 en 22 maart, 5 april 2012 De cursus is gericht op het duurzaam toegankelijk houden van digitale documenten. De deelnemers krijgen inzicht in het introduceren van een digitaal depot in de archiefinstelling. De deelnemer schrijft een plan van aanpak voor het beheer van het digitaal erfgoed voor de eigen organisatie. Het gaat om gedigitaliseerde documenten en om oorspronkelijk digitaal materiaal. De deelnemer analyseert de kansen die digitalisering biedt: verbetering van de dienstverlening of vergroting van het publieksbereik voor de organisatie. Locatie: Amsterdam Kosten: 1800,- Info: www.archiefschool.nl/ cursussen/digitaal-depot 26 maart 2012 Het wettelijke kader van de Auteurswet en de toepassing in archiefinstellingen komt aan bod, in het bijzonder bij de verspreiding van erfgoed via internet. De deelnemers verwerven inzicht in de Auteurswet aan de hand van casussen die zij naar voren brengen. De cursus, op niveau hbo+, is gericht op medewerkers van archiefinstellingen, historische centra en andere erfgoed instellingen die beschikken over archiefmateriaal. Locatie: Aristo Zalen Amsterdam Kosten: 425,- Info: www.archiefschool.nl/ cursussen/auteursrecht nummer 10 2011 49

Archievenblad | 2011 | | pagina 49