KVAN Nieuws Eerste jaargangen Archievenblad online KVAN zoekt stagiair(e) Alle mensen Via Archive.org zijn de eerste 15 jaargangen van het Nederlandsch Archievenblad doorzoekbaar en te downloaden. Via Amazon.com zijn een aantal jaargangen in reprint te koop (gezien t/m de 28ste jaargang). Lees meer hierover op de blog van KVAN- bestuurslid Ingmar Koch (http://bit.ly/ archievenblad). Binnenkort digitaliseert de Koninklijke bibliotheek de jaargangen t/m 1940. De KVAN heeft offertes aangevraagd voor de digitalisering van de jaargangen van het Nederlandsch Archievenblad, na 1996 Archievenblad, vanaf 1940/41 tot en met 2006, en 15 jaargangen Nieuws VAN Archieven (1982-1996). Van de recentere jaargangen heeft de KVAN pdf- archiefexemplaren. Meer nieuws over de beschikbaarheid ervan volgt in de eerste helft van 2012. De KVAN is op zoek naar een enthousiaste student(e) die het archief van de KVAN over de periode 1960-1999 kan inventariseren. Het archief bestaat uit ongeveer 20 meter archiefmateriaal en wordt bewaard bij het Nationaal Archief in Den Haag. Onze voorkeur gaat uit naar een stagiair(e) die de archiefstage (beroepsvoorbereidende stage) voor de voltijdopleiding IM, 3e jaar moet volgen of een tijdelijk archiefproject voor de opleiding IM moet afronden. De stageperiode betreft 20 weken voltijd in de periode februari- juni 2012. Begeleiding vindt plaats door ervaren archivarissen. De vergoeding vindt plaats aan de hand van de HvA-richtlijn 350,- per maand) plus een jaar lidmaatschap en gratis deelname aan de KVAN-dagen 2012. De werkzaamheden vinden plaats in het Nationaal Archief te Den Haag. Stage coördinator aldaar is mw. I. Heidebrink. Reageren voor 22 december 2011. Stuur een email met motivatie en CV naar het bureau van de KVAN, bureau@kvan.nl. Ook voor meer informatie kunt u contact opnemen met het bureau van de KVAN, bureau@kvan.nl. Peter de Jong heeft afscheid genomen als voorzitter van het NVBA-Netwerk voor Bedrijfsmatig Archiveren. Hij is opgevolgd door Kees Fluyt. Op 20 november 2011 is Jan H. Kompagnie overleden. Jan Kompagnie werkte gedurende 33 jaar bij het Algemeen Rijksarchief en het Nationaal Archief. Hij was ook als docent verbonden aan de Archiefschool in Amsterdam. Tot voor kort was hij hoofd van de afdeling Onderzoek. Als archivaris publiceerde Jan veel, ook over de geschiedenis van Gouda waar hij nauw betrokken was bij de historische vereniging van die stad. Jan Kompagnie was met Ad van Liempt eindredacteur van het eerder dit jaar verschenen boek Jodenjacht. Ook Arthur Mietes is komen te overlijden. Sinds 1978 was hij in dienst van het Algemeen Rijks archief/Nationaal Archief. Op 22-jarige leeftijd en met een onderwijzersdiploma op zak koos hij toch voor het archiefwezen. Hij hield zich vooral bezig met de verwerving van archieven en was lange tijd inspecteur. Zijn naaste collega's spreken met veel waardering over hem en noemen hem een "oer-archivaris", collegiaal, grondig, maar ook gewetensvol en serieus. Een betrouwbare collega met wie goede afspraken gemaakt konden worden. Arthur was in zijn werk oplossings gericht, soms wat formeel, af en toe wat eigenwijs, niet bereid om te grote concessies te doen op het gebied van kwaliteit. Ten opzichte van de zorgdragers was hij consequent en niet bevreesd ze aan te spreken op wat overeen gekomen was. Arthur is lang ziek geweest. In 2009 en 2010 is hij wegens een operatie aan zijn nier weggeweest. Daarna weer een paar maanden aan het werk, maar vanaf begin dit jaar was hij thuis. Hij was dankbaar voor alle interesse van collega's. Arthur is 55 jaar geworden. nummer 10 2011 43

Archievenblad | 2011 | | pagina 43