Het resultaat Een van de oudste gebouwen op Bonaire: de protestantse kerk uit 1847 in Kralendijk (foto Beatrijs Meijer). ondersteuning van medewerkers van DiEP, het materiaal geconserveerd en gedigitaliseerd. Vervolgens vindt de ontsluiting met MaisFlexis plaats. Het beschrijven van de foto's zal via een webapplicatie door vrijwilligers op Bonaire gebeuren. Het project omvat tevens dat al het gedigitaliseerde materiaal gefaseerd via een website beschikbaar gesteld zal worden voor een breed publiek. Daarnaast zal er een aantal lespakketten voor het basis- en voortgezet onderwijs worden geschreven. Het project wordt bijna volledig gefinancierd uit subsidies van onder andere de Mondriaan Stichting en gaat zeker twee jaar duren. De belangstelling is groot, ook bij de gemeentelijke overheid. Het is met recht een uniek, gezamenlijk project dat tot meer kennis over en begrip van de geschiedenis en bewoners van Bonaire, zowel in de West als in Nederland, zal leiden. Teun de Bruijn gemeentearchivaris van Dordrecht en hoofd collectiebeheer bij Erfgoedcentrum DiEP. De delegatie uit Nederland met Boi Antoin en de vrijwilligers in de archiefruimte (foto Marieke Knol). het nu om ongeveer 15 meter gedrukt materiaal en enkele duizenden foto's. Een bijzonder onderdeel van de collectie is de grote hoeveelheid bewegend beeld en geluid. Kenmerkend voor Bonaire is dat heel veel historische informatie mondeling wordt overgeleverd. Al vele jaren interviewt Boi Antoin autochtone Bonairianen en laat dit op videobanden vastleggen, zodat er ruim 500 uur aan beeldmateriaal beschikbaar is. Veel van de door dit oral history project verkregen informatie is alleen nog maar op band beschikbaar. De kwaliteit van deze beeldbanden gaat snel achteruit, zodat ook deze dragers spoedig gedigitaliseerd moeten worden. Hetzelfde geldt voor de cassettebandjes met onder andere lokale muziek, optredens, interviews en vergaderingen van de Eilandraad. Het geselecteerde deel zal aan het eind van dit jaar naar Dordrecht worden verscheept. Daarna wordt, met nummer 9 2011 23

Archievenblad | 2011 | | pagina 23