Je twittert en je blogt. Wat heb je met social media? "Ik ben gewoon nieuwsgierig naar de mogelijkheden van nieuwe media; ik heb niet eerst de cursus 23Archiefdingen gevolgd. Twitter en mijn weblog bieden de mogelijkheid mijn ervaringen direct met anderen te delen. Dat alles natuurlijk wel vanuit het perspectief van mijn werk bij het CBG, niet over privézaken. Het is een kwestie van een trend oppikken en kijken wat ervan komt. Nieuwe dingen wil ik altijd uitproberen. Dat heb ik denk ik van mijn vader. Hoewel we thuis niet zoveel te besteden hadden, kocht hij al in 1956 een televisie en we kregen ook al snel een kleurentelevisie en een stereo-installatie toen die eenmaal op de markt waren." Heb je nog hobby's? "Ja, ik zing al sinds de lagere school, het was het vak waarin ik uitblonk. Eerst zat ik in een kerkkoor. De repetities waren op de woensdagmiddag maar eigenlijk ging ik dan liever buiten spelen, en dus werd ik misdienaar. Dat bood meer voordelen omdat je dan geregeld onder schooltijd mocht dienen bij huwelijken en uitvaarten. Ik bedenk me nu dat het misdienaarschap ook een bepaalde impact op mij had, in de zin dat ik zo op jonge leeftijd kennismaakte met de hoogte- en dieptepunten in het menselijke leven." "Ik hou van klassieke muziek, maar ook van jazz. Aan mijn lidmaatschap van jazzband Soapsuds kwam een einde toen mijn eerste kind geboren werd. Zingen tot diep in de nachtelijke uurtjes bleek niet te combineren met het ouderschap. Bij vocaal ensemble Collegium Utrecht zingen ze op een meer christelijke tijd. Ik vind allerlei stijlen leuk, maar vooral de muziek uit de renaissance en de nieuwe tijd. Door het zingen van die muziek doorleef je de tijd waarin het geschreven is van binnenuit, ook al sta je daar in je moderne spijkerbroek. Ik ben ook een liefhebber van de muziek van een hedendaagse componist als Arvo Part: die heeft ook een bepaalde voeling met de oude polyfonie." "Verder ga ik graag op mijn mountain bike fietsen in de omgeving. Dat gaat niet zo snel als een racefiets, maar geeft toch een sportieve beleving. Ik wil Lunch tijdens het 26e Internationaal Congres voor Genealogische en Heraldische Wetenschappen (Brugge 2004). Van links naar rechts: Yvonne Jansen-Linse, Redmer Alma (Drents Archief) en Rob van Drie (foto part. coll.). tijdens het fietsen namelijk wel de omgeving ervaren, als 'jongen van de polder'. Woerden ligt in een mooi gebied, in het Groene Hart, je bent zo bij de Reeuwijkse plassen. Bij vertrek let ik wel altijd op de windrichting: heen tegen de wind in en terug met de wind mee." Heeft het verleden toekomst? "Belangstelling voor de genealogie zal denk ik altijd wel blijven bestaan, die is diep geworteld. Je zult verschillende soorten onderzoekers houden: de mensen die het leuk vinden om de feiten te verzamelen en daarmee tevreden zijn, en diegenen die van de feiten ook een verhaal willen construeren. Ze zijn me allebei even lief. Er is tegenwoordig ook veel interesse voor familiegeschiedenis, kijk maar naar de verkoopcijfers van boeken daarover. Dat houdt volgens mij verband met de behoefte aan worteling in een maatschappij waarin we zijn losgeraakt van de traditionele structuren. Mijn zoon is bijvoorbeeld ook geïnteresseerd geraakt in genealogie; ik heb hem een genealogisch programma laten zien en daarmee is hij aan de slag gegaan. Alles heeft hij online uitgezocht natuurlijk. Eigenlijk had ik er niet op gerekend maar hij is toch enthousiast geworden. Als je zelf ergens warm voor loopt, is het makkelijker over te brengen." "Toen hij met een meisje thuiskwam, had ik moeite om niet te vragen van wie zij er een was. Binnen drie weken ben ik toch met haar stamboom aan de slag gegaan. Van vrienden en buren heb ik inmiddels kwartierstaten gemaakt, evenals van mijn partner, zwagers en schoonzussen, aangetrouwde neven en nichten enzovoorts. Ik ben nu bezig met het maken van parentelen van betover grootouders. Na een bezoek aan een nicht in Umbrië ging ik aan de slag met de familie van haar Italiaanse partner. Gewoon om te proberen hoe het in Italië werkt. Onlangs schreef ik nog naar een gemeente op Sicilië, met behulp van een voorbeeldbrief die ik van het internet plukte. Ik heb nog geen antwoord ontvangen. Mocht het uitblijven dan heb ik een mooie aanleiding om eens naar Sicilië op vakantie te gaan. Ach, ik ben gewoon nieuwsgierig wat ervan komt. Wat is het toch mooi dat ik van mijn hobby mijn werk heb kunnen maken." Ineke van den Broek redacteur Archievenblad. nummer 8 2011 53

Archievenblad | 2011 | | pagina 53