Agenda Bijeenkomsten Dag van de Inspectie Seminar archiveringssystemen Vierde provinciale Erfgoeddag Early bird inschrijving DISH 2011 geopend Cursus Masterclass Heritage Education 12 september 2011 Op 12 september organiseert BRAIN de Dag van de Inspectie in het provinciehuis van Utrecht. De invulling van de inspectietaak op gemeentelijk en provinciaal niveau verandert met de Wet revitalisering generiek toezicht en de Archiefvisie van OCW. Het doel van de dag is om bestelbreed en met de diverse belanghebbenden (VNG, LOPAI, gemeentelijke inspecteurs) te bezien waar de uitvoering van toezichttaken verschuift, verandert en vernieuwing behoeft. Locatie: provinciehuis, Utrecht Info: www.archiefbrain.nl 22 september 2011 Erfgoedcentrum DiEP in Dordrecht organiseert 22 september 2011 een seminar over archiveringssystemen in het stadhuis te Dordrecht. Aanleiding is de promotie op 16 december 2010 van archivaris Peter Horsman op het proefschrift Disordres ende abuysen. Archiefvorming en archivering in Dordrecht, 1200-1920. In september verschijnt bij de Stichting Archiefpublicaties de handelseditie. Een drietal sprekers zal die middag nader ingaan op de modellen die in het proefschrift worden behandeld. Peter Horsman (UvA) zal een toelichting geven op zijn Dordtse bevindingen; Martin de Bruijn (GAR) zal de modellen toe gaan passen op de archieven van het Heilige Geest- en Pesthuis te Rotterdam en Dordrecht; en Ab van Dijk (Doxis) zal spreken over de toepassing van de modellen op de huidige administratie. Na afloop van het seminar zal het eerste exemplaar van de handelseditie worden overhandigd aan Joan van Albada, oud-gemeentearchivaris van Dordrecht. De bijeenkomst wordt geleid door Theo Thomassen. Wanneer u de middag wilt bijwonen dan kunt u zich aanmelden via activiteitendiep@dordrecht.nl. Locatie: stadhuis, Dordrecht Tijd: 15.00-17.00 uur. Inloop vanaf 14.30 uur. Toegang gratis. 13 oktober 2011 Het Erfgoedhuis Zuid-Holland organiseert op donderdag 13 oktober 2011 van 10.00 uur tot 17.00 uur haar vierde Erfgoeddag. Het thema van dit jaar is: 'Nieuw leven voor monumenten, herbestemming van ons cultureel erfgoed.' De Erfgoeddag preludeert hiermee op het provinciale themajaar 2012, dat in het teken van herbestemming staat. De locatie van de dag is heel toepasselijk, de Maassilo in Rotterdam Zuid. Een mooi voorbeeld van een herbestemd monument. Tijdens de Erfgoeddag wordt inzicht geboden in nieuwe manieren om in de toekomst goed om te gaan met leegstand van ons gebouwde erfgoed. Zowel het beleid als ook het proces en vele voorbeelden zullen die dag gepresenteerd worden. Gedurende de ochtend geven onder andere dr. Vincent van Rossem, hoogleraar Monumenten en stedenbouwkundige vraagstukken aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) en ir. Eric Luiten (adviseur ruimtelijke kwaliteit Provincie Zuid-Holland en hoogleraar aan de TU Delft) hun visie op herbestemmen. In de middag is er verdieping met de disciplines 'Van leegstand naar herbestemming' (het proces en het beleid); 'Herbestemming geslaagd... of niet' (de praktijk); en 'Monumenten voor de eeuwigheid' (religieus erfgoed). Ook het nabije beschermde stadsgezicht Tuindorp Vreewijk en het pand zelf (de voormalige graansilo) krijgen een plaats in het geheel. Gedeputeerde Han Weber opent de Erfgoeddag. Locatie: Maassilo, Rotterdam Info: www.erfgoeddag.nl Kosten: 50,00 6-9 december 2011 De vier thema's van DISH 2011 (Digital Strategies for Heritage) zijn: heritage as business (alle aspecten van cultureel ondernemerschap, inclusief businessmodellering), crowdsourcing (het managen van collecties en kennis), institutions in transition (veranderende rollen voor instellingen in een snel digitaliserende maatschappij) en policy meets strategy (kansen voor Europese samenwerking en de relatie tussen overheidsbeleid en instellingsstrategie). Op 1 augustus 2011 is voor early birds de inschrijving voor deze conferentie geopend. Tot en met 15 september kun je gebruik maken van deze voorinschrijving en ontvang je een korting van 20% op de aanschaf van een kaartje voor DISH2011. Locatie: WTC, Rotterdam Info: www.DISH2011.nl/tickets 18 november 2011 Op 18 november 2011 organiseren het Centrum voor Historische Cultuur van de Erasmus Universiteit Rotterdam en Erfgoed Nederland een International Masterclass Heritage Education. Plaats van handeling is de Bazel, Vijzelstraat 32 in Amsterdam. Het hoofdthema van de masterclass is de betekenis van erfgoed voor jongeren in een globaliserende en multiculturele samenleving. 's Ochtends zijn er lezingen van buitenlandse experts op het gebied van erfgoed en educatie. In de middag zijn er workshops waarin 'identiteit betekenisgeving' en 'leren door ervaren' centraal staan. De dag is bedoeld voor educatief (staf) medewerkers van erfgoedinstellingen, ontwikkelaars van educatief materiaal voor erfgoedinstellingen en consulenten erfgoededucatie uit de provincies. Locatie: de Bazel, Amsterdam Info: www.erfgoednederland.nl Kosten: 160,00 50 2011 nummer 7

Archievenblad | 2011 | | pagina 50