nmmmm Inhoud Steekproef wijst uit: het digitale archief van gemeenten faalt De bal ligt bij de sector. Reacties op de Archiefvisie De Archiefvisie verscheen 30 juni. Reden voor het Archievenblad om het veld te vragen te reageren. Een waaier aan vertegenwoordigers en personen resulteerde in een waaier aan reacties. Maar over één ding is iedereen het eens: de bal ligt bij de sector. De balkonkus van William en Kate en de Archiefwetenschap Media en Cultuur is het departement waar de opleidingen Archiefwetenschap en Informatiewetenschap in Amsterdam deel van uitmaken, samen met Mediastudies: opleidingen op het gebied van film, televisie, journalistiek en nieuwe media. Toen Archief- en Informatiewetenschap een jaar of tien geleden aan Mediastudies werden vast geknoopt, was de inhoudelijke meerwaarde daarvan niet meteen voor iedereen duidelijk. "Het gaat erom de histo rische informatie die je beheert, bewust en actief terug de maatschappij in te brengen." In gesprek met Marcel Duijghuisen Al vanaf zijn jonge jaren was hij vrijgevochten en zelf standig, maar wel vanuit een maatschappelijke betrokken heid. Als directeur van het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven wil Marcel Duijghuisen dan ook iets betekenen voor de maat schappij. "En dat gaat niet alleen om het opslaan van materiaal." Fransien Smeets I 26 30 32 35 39 41 43 45 46 50 51 Van de redactie De archiefervaring Nieuws uit het veld Steekproef wijst uit: het digitale archief van gemeenten faalt, Gijsbert Kruithof Gemeenten falen met het digitaal opslaan van documenten. Dat blijkt uit een minimale steekproef onder twaalf Nederlandse gemeenten. Veel van de gevraagde elektronische bestanden zijn niet meer te openen, slecht leesbaar of opgeslagen in foute, fabriekseigen formaten. jijsbert Kruithof I Richard Hermans, Jantje Steenhuis, Margreet Windhorst Saskia Wieringa, Marco de Niet, Raad voor Cultuur, Jeroen Tijhuis, Erfgoedinspectie, Martin Berendse, Marianne Loef, Geert-Jan van Bussel en Bert Looper I hm 04 05 07 12 15 22 23 Archieven in het veld De bal ligt bij de sector. Reacties op de Archiefvisie,, Richard Hermans, Jantje Steenhuis, Margreet Windhorst, Saskia Wieringa, Marco de Niet, Raad voor Cultuur, Jeroen Tijhuis, Erfgoedinspectie, Martin Berendse, Marianne Loef, Geert-Jan van Bussel en Bert Looper Back to an oral tradition in the written form. Waardering en selectie in Canada: oud of nieuw(s)?, Joost Salverda De case Zandstad en de digitale ontsluiting van archiefbronnen: problematiek, inzichten en kansen, Iris Burgers en Bernadine Ypma De balkonkus van William en Kate en de Archiefwetenschap, Theo Thomassen Archieven: zet uw data vrij en laat het bloeien!, Bob Coret In goede, geordende en toegankelijke staat: de VOC-archieven in de Tamil Nadu Archives, Jinna Smit In memoriam. Ruud Renting, een opbouwarchivaris, Louis Pirenne In memoriam Bert Wennekes, Leo Hollestelle Column KVAN Nieuws KVAN Nieuws SNAAI Lab Uitgelezen Agenda Burgerlijke Stand "Het gaat erom de historische informatie die je beheert, bewust en actief terug de maatschappij in te brengen." In gesprek met Marcel Duijghuisen, Fransien Smeets nummer 7 201 1

Archievenblad | 2011 | | pagina 3