Hans Visser, Stadsarchief Amsterdam, was enthousiast over het gevarieerde aanbod. "Het klinkt natuurlijk als een cliché, maar dat is toch wat een congres in belangrijke mate tot een succes maakt. Je wilt kunnen kiezen en liefst niet met moeite." Toch heeft hij nog iets gemist: "In de wandelgangen ging het natuurlijk over de bezuinigingen, maar in het programma-aanbod was daar geen ruimte voor. Natuurlijk zijn ook de wandelgangen van belang. Maar het programma moet goed zijn, anders kom ik niet." En het programma was goed volgens Gineke van der Ree-Scholtens. Ze is zelfs niet naar de excursies gegaan: "Dat kan immers altijd nog." Van der Ree- Scholtens heeft niet één lijn gekozen, maar is kris-kras door het programma gegaan. Het enige waar ze rekening mee hield, is dat ze niet met al haar BHIC-collega's in dezelfde zaal zat. "We spreken de KVAN-dagen na. Vorig jaar maakten we ook een kort overzicht van de belangrijkste zaken. Die gingen de organisatie in. Dit jaar zal Christian [van der Ven, red.] in zijn blog hieraan aandacht besteden." Archieven in het veld V Meer weten? KVAN-pluus in het veld! Dick Bunskoeke: "Van de KVAN-dagen spreekt mij vooral aan dat je op die manier collega's kunt ontmoeten en dat je de ontwikkelingen kunt bijhouden die zich voordien in de wereld van ons vakgebied. Ik mis weinig in het programma. Ik zou er hooguit wat meer 'lucht' in willen hebben. Iedereen moet zelf maar invullen wat ik daarmee bedoel. Maar ja, ik begrijp ook wel dat het allemaal in twee dagen moet terwijl je er zo drie studiedagen of meer mee zou kunnen vullen." Presentaties KVAN-dagen via www.de-ree.nl/kvan en www.slidesharenet.com/kvandagen. Blog Christian van der Ven via www.digitalearchivaris.blogspot.com. Blog Ingmar Koch via: www. ingmarbladertenschrijft.blogspot.com. Blog Luud de Brouwer via www.duul58.blogspot.com. Filmpje presentatie Ingmar Koch via: tinyurl.com/5uwozbm. www.twitter.com, zoek op #kvan11. Friesch Dagblad, 8 juni over de dagen en de presentatie van Kruithof Hillenius: Bitrot van digitale archieven. Doe mee met de fotowedstrijd. Zorg voor een goede foto met KVAN- parapluen zet hem voor 10 oktober online. Voor de winnaar is hetzelfde weggelegd als voor de sprekers van de KVAN-dagen: een bierpakket Friese bieren van Us Heit. Inspiratie en informatie: www.archief20.org/ profiles/blogs/fotowedstrijd- kvanpluus-in-het. Hans Berende, Dick Deuzeman, Ton Dijksterhuis, René Spork, Ivo Zandhuis redacteuren Archievenblad.

Archievenblad | 2011 | | pagina 19