Burgerlijke stand "Dat is waar. Rome is erg mooi. Als je het over historische sensatie hebt: daar loop je er voortdurend tegenaan. De bronzen deuren van het Pantheon die na al die eeuwen nog bestaan, het standbeeld van Marcus Aurelius op het Capitool, waarvan men lange tijd dacht dat het Constantijn de Grote was. Of de vondst van het beeld Laocoön: allemaal ongelooflijke verhalen." "Ik heb een huis in Frankrijk waar ik nu de meeste van mijn vrije tijd doorbreng. Het is in Midden-Bourgondië waar 13 mensen per vierkante kilometer wonen. Je komt er bijna niemand tegen. Ik wandel graag, maar ook op de racefiets is het een geweldig gebied. Het ligt bovendien aan een stuwmeer, dus ik heb ook een kano waarmee ik kan rondpeddelen." Met een glimlach: "Sinds kort heb ik er zelfs internet." Charles Gerardus Maria Noordam Oplei g: "Deze ruimte is ingericht met lichtgrid en studiobekabeling. Hier kunnen we binnen een dag televisie-uitzendingen realiseren. Met rijdende camera's en belichting. Er kan dan met een satellietwagen verbinding worden gemaakt met 'Hilversum'. Hierachter verbouwen we een deel tot regiekamer zodat vrijwel elke media-activiteit kan worden georganiseerd. Onder één voorwaarde: het moet een publiek doel dienen en openbaar zijn. We organiseren geen privéfeesten." Het is even stil. "Verrassend, hè?" langer geleden was. Iemand waarmee ik intensief heb samengewerkt." Ben je onlangs nog in Rome geweest? "De laatste jaren niet. Waarom vraag je dat?" We hebben elkaar ooit eens lang gesproken over Rome, naar aanleiding van een vakantie die ik daar had. Ik herinner me dat je er regelmatig heenging. Na afloop leidt Charles me rond door de bibliotheek: hij laat me op de vijfde verdieping Gibbons eerste druk zien, en op de derde verdieping het Archievenblad in de open opstelling van de bibliotheek. Op de eerste verdieping zitten groepjes studenten te werken. Charles in Etretat aan zee. Naam: 26 december 1954 Burgerlijke staat: Gehuwd met Agnes Bramer Gymnasium alpha Nederlands recht Achivistiek A en B Werk: 1982-1995: (gemeente)archivaris Streekarchivariaat Zuid-West Utrecht 1995-2000: afdelingshoofd Inspectie, Registratuur en Acquisitie, Gemeentearchief Amsterdam 2000-2006: directeur Haags Gemeentearchief 2006-heden: directeur Bibliotheek Den Haag Ivo Zandhuis redacteur Archievenblad en zelfstandig adviseur/projectleider (www.zandhuis.nl). nummer 5 201 1 41

Archievenblad | 2011 | | pagina 41