Inhoud Handen Eerst schuren en plamuren, daarna verven. Adverteerders en het veld Een methode voor het bergen van stokkaarten Crowdsourcing is een nog jong fenomeen, maar één ding is duidelijk: het succes staat of valt met de motivatie van de vrijwilligers. Maar hoe stimuleer je dat? De archivaris tussen priester en tolk. In gesprek met Charles Noordam Voor wat hoort wat? Het vraagstuk van belonen bij crowdsourcing De archiefsector maakt gebruik van een grote variëteit aan leveranciers. Het is helder wat ze te bieden hebben, maar is het ook duidelijk hoe zij over het archiefwezen denken? Welke ontwikkelingen zien zij, welke verwachtingen hebben ze en hoe denken ze over open data? Het Archievenblad ging op onderzoek uit. Gabriëlle Beentjes, Hans Berende en René Spork I Het bergen van grootformaat stokkaarten heeft een schaderisico. Het Stadsarchief Amsterdam ontwikkelde een systeem om dit risico te minimaliseren. Een handleiding. Cristina Duran Casablancas Ooit was hij de gedoodverfde opvolger van Maarten van Boven, maar tegenwoordig is hij directeur van de Openbare Bibliotheek in Den Haag. Vijf jaar geleden verruilde Charles Noordam het archiefwezen voor het bibliotheekwezen. Hoe is het met hem? Ivo Zandhuis I 4 Van de redactie 5 De archiefervaring 7 Nieuws uit het veld 13 Archieven in het veld Eerst schuren en plamuren, daarna verven. Adverteerders en het veld, Gabriëlle Beentjes, Hans Berende en René Spork 19 Een methode voor het bergen van stokkaarten, Cristina Duran Casablancas 23 Voor wat hoort wat? Het vraagstuk van belonen bij crowdsourcing, Annemarie Lavèn 24 Scripties Archiefwetenschap UvA in 2010, Marieke de Haan 27 Column 29 KVAN Nieuws 30 Uitgelezen 34 Agenda 37 Burgerlijke Stand De archivaris tussen priester en tolk. In gesprek met Charles Noordam, Ivo Zandhuis nummer 5 201 1 3

Archievenblad | 2011 | | pagina 3