Instructies voor het vervaardigen Noot C. Duran, 'Het bergen van grootformaat objecten: voors en tegens van standaardisatie', in: Archievenblad 10 (2009) pp. 22-23. F. Leffelaar, 'Stokkaarten op de kaart gezet', Afstudeerscriptie Boek- en Papierrestauratie, ICN (Amsterdam 2009). P. Meredith, 'Far Eastern Paper Conservation and Some Aspects of Preventive Conservation in Europe', VIII IADA-Kongress (Tübingen 1995), http://cool.conservation-us.org/iada/ta95_149.pdf. Gebruikte materialen en lijst van leveranciers: 4 Snij een T-vormige steun uit een foamplaat. Het verticale deel van de 'T' is bijna even lang als de diameter van de koker. Janssen Wijsmuller Beuns B.V., http://www.jwb-ceka.nl/; leverancier zuurvrij papier, 130 grams op rol, keperband en zuurvrije kokers met opening. De Tiendschuur, postbus 5033, 5004 EA Tilburg; leverancier roldozen op maat. Innosell BV, http://www.innosell.nl/nl, leverancier schuim, MAF 151 PE. Zet de zuurvrije koker vast op tafel door middel van lijm- klemmen. Maak met schuurpapier de opening minder scherp (Foto's Bas van Velzen). 1 De zuurvrije kokers kunnen door de leverancier met een opening geleverd worden. J. Smits en K. van der Watering, 'Stokkaarten in de Koninklijke Bibliotheek, weer een nieuwe berging!', in: Kartografisch tijdschrift XXVI (2000) nr. 4, pp. 15-17. Cristina Duran Casablancas papierrestaurator, Stadsarchief Amsterdam. Bind de kaart na het oprollen vast met keperband, met de stok op de koker. 20 2011 nummer 5

Archievenblad | 2011 | | pagina 20