l KVAN Nieuws W SNAAI'er in beeld j' De Sectie Nieuwe en Aankomend Archivarissen en Informatiespecialisten (SNAAI) van de KVAN is er voor studenten van archivistische opleidingen, recent afgestudeerden en nieuwe vakgenoten zónder specifieke beroepsopleiding. In deze rubriek stellen de leden van SNAAI zich voor. Dit keer Cora Janse. Wil je jezelf even voorstellen? "Mijn naam is Cora Janse en ik ben geboren in Gouda. Mijn jeugd bracht ik door in het forensendorp Waddinxveen. Mijn middelbare schooltijd doorliep ik op het Driestar College in Gouda, waarna ik, aan de Universiteit van Leiden, Geschiedenis ben gaan studeren. In Leiden heb ik ook zo'n 2 jaar gewoond." Wat betekent SNAAI voor jou? "SNAAI betekent voor mij een kans om in contact te komen met andere (beginnende) vakgenoten. Daarbij heb ik verschillende keren deelgenomen aan activiteiten die georganiseerd zijn door SNAAI, zoals de SNAAI-scriptiemiddag. Dat vond ik een leuke en leerzame ervaring!" Waarom heb je gekozen voor de opleiding Archivistiek? "Eigenlijk heb ik al tijdens mijn hele studie 'iets' met documenten gehad. Zo ben ik tijdens mijn bachelor Geschiedenis verschillende malen als onderzoeker in het archief beland. Bij vakken als 'bronnenkunde' en 'archivistiek voor de historicus' kwam ik Cora Janse (foto part. coll.). vooral in contact met oudere manuscripten. Het daadwerkelijk aanraken van zo'n manuscript, in zekere zin de aanraking met het verleden, geeft een geweldig 'historisch' gevoel. En dat wekte mijn interesse voor (oude) documenten. Als specialisme heb ik voor de middeleeuwen gekozen en mijn bachelorscriptie Geschiedenis ging over twee archiefstukken uit 1427. Het waren twee stichtingsbrieven over de stichting van het klooster St. Maria Magdalena in 's-Gravenzande, de ene brief opgesteld door Jacoba van Beieren en de andere door Philips van Bourgondië (oftewel Philips de Goede). Tijdens mijn master Book and Digital Media Studies kwam ik in aanraking met de huidige digitale ontwikkelingen in het bibliotheek- en archiefwezen. De actualiteit en het belang van deze ontwikkelingen greep mij, en ik wilde een opleiding volgen waar het 'verleden en toekomst' bij elkaar komen. Zodoende kwam ik uit bij de studie Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. En tot op heden heb ik er zeker geen spijt van!" Vertel eens iets over je werk. "Op het moment ben ik nog fulltime student en druk bezig met het schrijven van mijn afstudeerthesis over de kwaliteit van (nog niet overgedragen) digitaal archief bij de gemeentelijke archiefvormer. Begin 2011 hoop ik de studie af te ronden. Tot nu toe bestaat mijn daadwerkelijke 'werkervaring' in het archief uit een stage bij het Regionaal Archief Leiden, waar ik nu als vrijwilliger werkzaam ben." Wat hoop je in de toekomst te bereiken? "In de nabije toekomst wil ik een bijdrage leveren aan de archieftheorie door mijn afstudeerscriptie. In de wat minder nabije toekomst hoop ik een baan in het archiefwezen te vinden. Een wat lastige onderneming in deze crisistijd, maar ik laat me niet afschrikken... Momenteel woon ik in Waddinxveen, en ja: ik ben bereid om te verhuizen. Dus heeft u een uitdaging liggen voor iemand met de meest recente kennis van archieven? Dan houd ik me van harte aanbevolen. Ach, mocht het niet direct lukken dan zijn er vast nog wel andere ontwikkelingskansen op archiefgebied!" ^ai 24 2011 nummer 2

Archievenblad | 2011 | | pagina 24