Burgerlijke stand Régis de la Haye (Delahaye) Opi g: archivarissen, onze eigen vakopleiding uit handen hebben gegeven terwijl wij die in eigen beheer hadden moeten houden. Ik pleit dus voor een weder oprichting van de Archiefschool oude stijl, maar natuurlijk wél mutatis mutandis. Die oude Archiefschool had nog een ander voordeel. Ze stelde kandidaten die in hun leven al een ander beroep hadden uitgeoefend, in staat om in één jaar betaalde stage een vakopleiding te volgen die aansloot bij het werkveld, en praktisch altijd een baan in het archiefwezen verzekerde. Als de oude Archiefschool niet had bestaan, had ik nooit het archiefwezen in kunnen gaan. Mijn vader overigens ook niet: die kon, net als ik, na enkele jaren seminarie dankzij de Archiefschool het archiefwezen in. Er zijn in Nederland tientallen goede en toonaangevende archivarissen die voor het archiefwezen hebben kunnen kiezen dankzij de mogelijkheid die de Archiefschool hun bood. Een keuze voor een levenslange loopbaan in het stoffige archiefwezen maak je nu eenmaal niet als 18-jarige snotneus. Daar heb je een bepaalde rijpheid voor nodig. Wat ik in mijn loopbaan dus ook geleerd heb, is het belang van formation continue, altijd bezig blijven met studeren. Eigenlijk zouden archivarissen, zodra een diploma behaald is, moeten beginnen aan een nieuwe studie..." Fransien Smeets redacteur Archievenblad. Naam: Kerkrade, 1 maart 1945, kwart over drie 's morgens Burgerlijke staat: Gehuwd, twee dochters (Marieke en Anne) en momenteel twee kleinkinderen (Anaïs en Lucas) Boekdrukken, vrachtwagen- en busrijbewijs, theologie, archief opleidingen middelbaar en hoger, cursus kaart- en atlasbeheer Werk: Sinds hij met pensioen is (maart 2010) heeft hij nog nooit zo hard gewerkt Bij gelegenheid van zijn pensionering werd Régis, hier met vrouw Ghislaine en kinderen en kleinkinderen, benoemd tot 'ere-archivaris van het RHCL', met een authentieke oorkonde. nummer 1 2011 53

Archievenblad | 2011 | | pagina 53